Powstanie projekt modernizacji kolejnych odcinków al. Hallera w Gdańsku

W najbliższych dniach planowane jest ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu modernizacji dwóch odcinków al. Hallera w Gdańsku. Przetarg będzie dotyczył obu jezdni na odcinku od ul. Wczasy do al. Płażyńskiego.

Miasto Gdańsk konsekwentnie inwestuje w poprawę stanu nawierzchni al. Hallera. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na projekt wymiany nawierzchni obu jezdni al. Hallera, na ok. 900-metrowym odcinku od ul. Wczasy do al. Płażyńskiego. Prace projektowe mają potrwać 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest na drugą połowę maja.

Obecnie trwa remont tej alei, nadzorowany przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Właśnie rozpoczął się drugi etap naprawy nawierzchni, kierowcy będą mogli korzystać z prawego wyremontowanego pasa, natomiast zamknięty dla ruchu zostanie lewy pas. Prace na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Grudziądzkiej w kierunku Brzeźna mają zakończyć się w czerwcu 2021 r. W roku ubiegłym DRMG nadzorowało prace na dwóch odcinkach al. Hallera. Pierwszy odcinek obejmował jezdnię w kierunku Brzeźna – od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja). Drugi odcinek to fragment al. Hallera, od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (jezdnia w kierunku Brzeźna).

Zadanie będzie częścią programu Modernizacji nawierzchni dróg, który w 2020 roku objął 3 ulice na łączną kwotę 5,6 mln. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: