28-latek włamał się do kościoła. Ukradł pieniądze z zakrystii

Zarzuty kradzieży z włamaniem do kościoła usłyszy 28-latek, zatrzymany wczoraj przez lęborskich policjantów. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież pieniędzy pochodzących z datków wiernych. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Do niezgłoszonej wcześniej kradzieży z włamaniem do kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku doszło w ubiegłą niedzielę późnym wieczorem. Gdy we wtorek policjanci uzyskali informację o tym zdarzeniu, natychmiast zajęli się sprawą. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca podważył drzwi wejściowe do kościoła, a następnie uszkodził zamek w drzwiach do zakrystii, skąd ukradł pieniądze pochodzące z datków zebranych podczas ostatniej mszy.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Śledczy zabezpieczyli nagrania z wizerunkiem sprawcy, a kryminalni ustalili jego tożsamość. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Mundurowi odzyskali część skradzionych przez niego pieniędzy.

Zatrzymany to 28-letni lęborczanin, karany wcześniej za przestępstwa o podobnym charakterze. Dziś mężczyzna usłyszy zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: