Abp Sławoj Leszek Głódź wykonał kary nałożone przez Watykan

Były metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź wpłacił darowiznę na konto Fundacji św. Józefa. To ostatnia część kary, nałożona kilka tygodni temu na hierarchę przez Watykan. Kwota jest niejawna.

Oznacza to, że hierarcha kościelny, który obecnie przebywa na emeryturze, wykonał w całości karę, jaką pod koniec marca tego roku nałożyła na arcybiskupa Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Kilka tygodni temu w komunikacie Nuncjatury dotyczącym abp Głódzia ta informowała o nałożeniu na niego kary.

Napisano wtedy, że działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio Papieża Franciszka Vos estis lux mundi, Stolica Apostolska – w następstwie formalnych zgłoszeń – przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań abp. Sławoja Leszka Głódzia w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem archidiecezją.

Ponadto, w wyniku zakończonego dochodzenia Stolica Apostolska podjęła w stosunku do tego hierarchy następujące decyzje: Nakaz zamieszkania poza archidiecezją gdańską, zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej, nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz „Fundacji św. Józefa”, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć.

Podwójna wpadka! Dulkiewicz pomyliła Rzeszów z Wrocławiem i nazwisko kandydata

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: