Poseł Piotr Adamowicz donosi na użytkowników portalu Trojmiasto.pl

Na portalu Trojmiasto.pl ktoś tak skomentował artykuł: “Stefanie Miłoszu W., trochę się spóźniłeś z akcją. Ale wygląda, że i tak uratowałeś kawał Gdańska”. Wpis tej treści zauważył i skopiował poseł Piotr Adamowicz. Brat prezydenta Gdańska, którego zamordował Stefan W. sprawę skierował do prokuratury. Ta wszczęła postępowanie.

W uzasadnieniu zawiadomienia skierowanego do prokuratury Piotr Adamowicz powołuje się na oficjalne komentarze wybitnych polskich prawników do kodeksu postępowania karnego: “Przez pochwalanie należy rozumieć >>każde oświadczenie, w którym sprawca przestępstwo gloryfikuje, chwali, uznaje za godne naśladowania lub usprawiedliwione. Pochwalanie może odnosić się do przestępstwa już popełnionego, ale także przestępstwa niedokonanego, a nawet nieusiłowanego<<”.

Zaskakujące jest to, że moderacja portalu Trojmiasto.pl na tego typu wpisy nie zareagowała odpowiednio wcześnie.

screen Trojmiasto.pl
screen Trojmiasto.pl
screen Trojmiasto.pl
screen Trojmiasto.pl

 

“W związku z tym zwracam się o poddanie analizie pod kątem procesowym także tej publicznej wypowiedzi” – pisze do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poseł Piotr Adamowicz.

27 kwietnia Prokuratura Rejonowa Gdańsk Śródmieście pisemnie zawiadomiła Piotra Adamowicza o wszczęciu dochodzenia w sprawie, którą opisał w zawiadomieniu z 17 marca 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: