Pracowita majówka dla ratowników SAR

Dużo pracy w czasie tegorocznej majówki mają pracownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, która wykonuje wszelkie zadania związane z bezpieczeństwem morskim.

W sobotę ratownicy z Ustki holowali 9,5-metrowy jacht Premiere z dwu osobową załogą, który na skutek awarii utracił napęd. Cała operacja holowania przebiegła pomyślnie i jednostka rekreacyjna dotarła przy pomocy naszych łodzi bezpiecznie do Ustki.

Z kolei ratownicy ze Sztutowa wyruszyli w sobotę o godz. 19.30 w rejon ujścia rzeki Szkarpawa do Zalewu Wiślanego, gdzie wg. uzyskanych od zgłaszającego informacji na wodzie unosił się dym lub płomień. Na szczęście na nic nie natrafiono.

2 maja 2021 ratownicy SAR ewakuowali załoganta z Daru Młodzieży, który uskarżał się na silne bóle brzucha. Jednostka ta znajdowała się w rejonie redy portu Gdańsk. Poszkodowanemu na pomoc wypłynęli ratownicy morscy z Kpt. Poinca. Poszkodowany o własnych siłach przeszedł na pokład jednostki ratowniczej, gdzie został zabezpieczony, przetransportowany na brzeg i przekazany przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: