Co było przyczyną wypadku pod Sztumem?

Sztumscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze nr 55 niedaleko Sztumskiej Wsi. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Obecnie śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Do wypadku doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 55 niedaleko Sztumskiej Wsi. Pracujący na miejscu funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie wstępnie ustalili, że 19-letni mężczyzna, który kierował osobowym audi, na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, dlatego  zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w drzewo. Z kierującym podróżowało dwóch pasażerów.

Pierwszy z nich, 18-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego, z poważnymi obrażeniami został przetransportowany helikopterem do szpitala w Gdańsku. Drugi pasażer, 20-letnia kobieta, mieszkanka powiatu elbląskiego została przewieziona do szpitala w Sztumie. Kierujący samochodem, mieszkaniec powiatu sztumskiego był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli na miejscu wypadku ślady, wykonali dokumentację fotograficzną oraz sporządzili oględziny rozbitego samochodu. Śledczy wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają kierowcom o zachowaniu rozsądku i rozwagi oraz przestrzegania przepisów, podczas jazdy,  w szczególności przy zmieniających się warunkach atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: