Open’er Festival nie odbędzie się w 2021 r.

Niestety w związku z sytuacją pandemiczną organizatorzy Open’er Festival zmuszeni są przesunąć tegoroczną edycję imprezy na lato 2022 roku. Jednak jeszcze tego lata organizatorzy festiwalu szykują dla nas wyjątkową niespodziankę w postaci cyklu Open’er Park.

Na Open’era, jakiego znamy i kochamy, przyjdzie nam poczekać do lata przyszłego roku. Alter Art, organizator festiwalu, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, podjął decyzję o przełożeniu tegorocznej edycji imprezy. Open’er Festival 2022 odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2022 roku.

– To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy walczyliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tegoroczna edycja Open’er Festival się odbyła. Chociaż jesteśmy przekonani, że powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, to ten wyścig z czasem przegrywamy. Chcemy, aby powrót na Open’era był doświadczeniem pełnym. Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znacie. W skali i o sile, którą wspólnie zbudowaliśmy przez ostatnie 20 lat. Niestety z oczywistych powodów lokalnych, jak i międzynarodowych, w czasie wychodzenia z pandemii Covid-19, na początku lipca w Polsce nie będziemy jeszcze mogli zorganizować Open’era, na który czekacie. Wspólne festiwalowe doświadczenia będą warte tego oczekiwania. Widzimy, jak ogromny głód muzyki i spotkań towarzyszy wszystkim dokoła i nie mamy wątpliwości, że przyszły rok festiwalowy będzie rekordowy pod wieloma względami – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Alter Art, organizatora wydarzenia.

Karnety zachowują ważność

Odwołanie tegorocznego Open’era oznacza, że wcześniej zakupione bilety zachowują ważność do kolejnej edycji festiwalu. Ich zatrzymanie i wykorzystanie w przyszłym roku to wsparcie dla przeżywającej trudny czas branży muzycznej i festiwalowej.

Wiemy już także, że kilkoro – spośród ogłoszonych na tegoroczną edycję wydarzenia artystów – pojawi się w Gdyni w przyszłym roku. Swoją obecność potwierdzili Twenty One PilotsMichael KiwanukaDestroyerBadbadnotgood oraz Seasick Steve.

Open’er Park

Open’er na dobre związał się z Gdynią. I choć w tym roku nie spotkamy się na festiwalu w takiej formule jak zwykle, to organizatorzy przygotowali coś specjalnego dla fanów muzyki.

– W tym roku również spotkamy się w Gdyni. Co więcej, spędzimy tam razem kilka tygodni na wyjątkowym, nowym wydarzeniu, o którym poinformujemy Was niedługo. Open’er Park! – czytamy w komunikacie Alter Art.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: