Amazon utworzy miejsca pracy w Gdańsku

Do końca roku Amazon utworzy 650 nowych miejsc pracy w dziale obsługi klienta, zwiększenie zatrudnienia jest następstwem uruchomienia nowego centrum obsługi klientów Amazon w Gdańsku.

Do tej pory Amazon stworzył w Polsce ponad 18 000 stałych miejsc pracy. Powstały one w dziewięciu nowoczesnych centrach logistyki, biurze Amazon Web Services w Warszawie oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarcza innowacyjne rozwiązania zasilające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe dla Alexy. Dziesiąte centrum logistyczne w Świebodzinie zostanie otwarte w 2021 roku, zwiększając zatrudnienie Amazon w Polsce o ponad 1 000 nowych miejsc pracy.

Zwiększenie zatrudnienia jest następstwem uruchomienia nowego centrum obsługi klientów Amazon w Gdańsku, które działa od początku marca, a więc od startu polskojęzycznego serwisu zakupowego on-line Amazon.pl. Nowe stanowiska będą obejmowały wirtualnych i stacjonarnych pracowników, obsługujących klientów polskojęzycznych, jak również niemiecko-, francusko- i włoskojęzycznych.

Dział Obsługi Klienta Amazon działa w ponad 140 lokalizacjach na całym świecie, zapewniając obsługę klienta w 18 językach.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Serwis Amazon.pl wystartował 2 marca 2021 r.

W 2020 r. Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła, że Amazon jest też największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w Polsce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: