Zatankowała samochód i odjechała nie płacąc na stacji. Potrąciła pracownika

Policjanci zatrzymali 37-letnią mieszkankę Chwaszczyna, która jest podejrzana o kradzież rozbójniczą. Kobieta po zatankowaniu samochodu odjechała, nie płacąc za benzynę, a podczas ucieczki potrąciła pracownika stacji. 37- latka usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej. Za tego typu przestępstwo grozi kara 10 lat więzienia.

Na początku tygodnia policjanci odebrali zgłoszenie, o tym, że na jednej ze stacji benzynowych na Osowej doszło do kradzieży rozbójniczej. Tuż po godzinie 15 kobieta przyjechała na stację volkswagenem, zatankowała benzynę na kwotę 50 zł, nie zapłaciła za paliwo i odjechała. Pracownik obsługi zareagował na kradzież i chciał nie dopuścić do jej ucieczki,  mimo to kobieta potrąciła go i odjechała.  Policjanci bardzo szybko zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu, które zarejestrowały to przestępstwo.

Funkcjonariusze zaczęli szukać właścicielki samochodu. Trop doprowadził ich do Chwaszczyna. Jeszcze tego samego dnia 37-letnia mieszkanka Chwaszczyna wiedząc o tym, że szukają jej policjanci stawiła się do komisariatu na Osowej. Kobieta została zatrzymana i spędziła noc w policyjnym areszcie. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili świadków zdarzenia, przesłuchali m.in. pokrzywdzonego pracownika stacji benzynowej oraz wykonali oględziny samochodu sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy kobieta ma związek z innymi kradzieżami paliwa na terenie Gdańska.

Na podstawie zgromadzonych dowodów prokurator przedstawił kobiecie zarzut kradzieży rozbójniczej i zawnioskował o tymczasowy areszt. Sąd nie przychylił się do wniosku, jednak kobiecie nadal grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: