Gdańsk odtajnił umowę PPP dla Dolnego Miasta

Pod koniec maja odbyło się spotkanie przedstawicieli mieszkańców Dolnego Miasta, inwestora prywatnego oraz miasta. Zgodnie z ustaleniami inwestor zadeklarował, iż ujawni treść umowy zawartą w ramach PPP. Od dziś umowa jest udostępniona na miejskiej stronie BIP.

Przedstawiciele Rady Dzielnicy Śródmieście (obejmuje teren Dolnego Miasta), inwestor, czyli firmy GGI Dolne Miasto sp. z o. o. (spółka córka Euro Styl) oraz przedstawiciele Urzędu Miasta spotkali się w celu wyjaśnienia jak będą przebiegały zmiany na terenie Dolnego Miasta. Podczas spotkania przedstawiciele rady dzielnicy zabiegali o udostępnienie umowy zawartej w ramach PPP. Inwestor zgodził się na przedstawienie umowy poprzez miejską stronę BIP.

Deweloper i urzędnicy podczas tego spotkania nie chcieli zgodzić się na rejestrowanie spotkania przez media.

Od dziś umowa oraz załączniki są udostępnione do wglądu.

Wartość całego projektu w ramach PPP na Dolnym Mieście szacowana jest na około 277 milionów złotych, to wartość projektu na dzień podpisania umowy, która wzrośnie wskutek podniesienia kosztów robót i usług budowlanych. Składają się na nią zarówno inwestycje publiczne, jak i komercyjne. Wartość nieruchomości w projekcie to 40,3 mln złotych. Dodatkowo inwestor będzie partycypować w infrastrukturze publicznej na poziomie 18,6 miliona złotych i zapłacić premię 3,2 miliona złotych. Wkład finansowy inwestora w zadania publiczne, co warto podkreślić, wyniesie więc 62,1 miliona złotych i w całości trafi na Dolne Miasto.

W planach są kolejne spotkania dotyczące tematu rozwoju i zmian na ternie Dolnego Miasta, również z udziałem mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: