Podpisano umowę na budowę kompleksu sportowego w Nowym Porcie

W sierpniu 2022r. przy Szkole Podstawowej nr 55 przy ul. Wolności powstaną dwa boiska: poliuretanowe i trawiaste. Będą to 110 i 111 przyszkolne boiska w Gdańsku. Prace zakończą się w sierpniu 2022 r.

Przy ul. Wolności oprócz boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową, wykonane zostanie także trawiaste boisko do gry w piłkę nożną oraz bieżnia i skocznia do skoku w dal. Tuż obok wybudowane zostaną niewielkie trybuny. Powstaną również ścieżki dla pieszych. Zadanie przewiduje zagospodarowanie terenów zielonych. Prace zakończą się w sierpniu 2022r., a ich koszt to ok. 1,2 mln złotych. Wykonawcą jest Ireneusz Konkel Firma Handlowo – Usługowa Auto-Sport.

W II kwartale 2021r. zakończyły się prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego na terenie Zespołu Energetycznych przy ul. Reja. W ramach tej inwestycji uwzględniono budowę siłowni zewnętrznej, oświetlenia i montaż elementów małej architektury. Koszt tej inwestycji wyniósł ok. 1 mln zł.

Ponadto w 2020r. zakończono budowę 3 przyszkolnych boisk w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nowe ogólnodostępne boiska powstały przy II i XIX LO w Gdańsku Wrzeszczu oraz przy IX LO w dzielnicy Strzyża i przy SP 35 w Oliwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: