Atrakcje w Gdańsku. Kino na dachu Teatru Szekspirowskiego

16 czerwca rozpoczyna się kino plenerowe w Gdańsku. Przez całe wakacje, na dachu Teatru Szekspirowskiego, odbędą się 33 seanse. Każdy wielbiciel kina znajdzie w programie coś dla siebie.

Pokazy inspirowane są słynnymi projekcjami filmowymi „Rooftop cinema”, które odbywają się od wielu lat na dachach budynków Nowego Jorku. Seanse z widokiem na dachy gdańskich kamienic organizuje Stowarzyszenie Kulturalne „Hamulec Bezpieczeństwa”, a projekt współfinansowany jest ze środków miasta.

Program Kina na Szekspirowskim to również filmy, które na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiały się na chwilę w kinach w przerwach pomiędzy kolejnymi lockdownami i których widzowie mogli nie mieć okazji zobaczyć na dużym ekranie: „Palm Springs” Maxa Barbakowa, „Sound of Metal” Dariusa Mardera, „Tylko zwierzęta nie błądzą” Dominika Molla, „Kłamstewko” Lulu Wang.

Ze względu na ograniczenia miejsc na widowni większość filmów zagrana zostanie dwukrotnie w różnych terminach a nowością w tym roku będą na koniec sierpnia pokazy pełnometrażowych animacji z partnerskiego festiwalu Animafest Gdańsk, czyli 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Gdańsku. W sumie przez całe wakacje odbędą 33 pokazy filmowe z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i rygoru sanitarnego.

Bilety tylko online

W sprzedaży są dostępne są już bilety na pokazy na dachu/tarasie. Udostępniono także możliwość kupienia biletów na parterze, na dziedzińcu – ich zakup sugerowany jest dopiero wtedy, jak wyczerpie się pula na dachu. W 2021 roku w związku z ograniczeniami w działalności kin i teatrów widownia będzie liczyła tylko 50% dostępnych miejsc. Jeżeli w trakcie sezonu będą zmieniały się regulacje – liczba miejsc będzie na bieżąco aktualizowana.

Bilety w cenie 14 zł będzie można nabyć wyłączenie w sprzedaży onlineNa miejscu nie będzie działać kasa. 

Więcej informacji o seansach i zakupie biletów można znaleźć na stronie www.KinoNaSzekspirowskim.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: