Kolejni zatrzymani ws. oszustw metodą „na policjanta”

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali kolejne osoby podejrzane o udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Według śledczych, czterech zatrzymanych mężczyzn od listopada 2019 roku do stycznia 2020 roku na terenie województwa pomorskiego i śląskiego brało udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która oszukiwała osoby w podeszłym wieku. Zatrzymani wyłudzili od pokrzywdzonych ponad 420 tys. zł. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku śledztwo dotyczące m.in. brania udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonywała oszustw metodą „na policjanta”, a pokrzywdzonymi były osoby w podeszłym wieku.

Funkcjonariusze po przeprowadzeniu wnikliwej analizy materiału dowodowego oraz wykonaniu szeregu czynności procesowych ustalili kolejnych sprawców, którzy uprzednio już zostali skazani za tożsame  przestępstwa. W toku prowadzonego śledztwa zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 30 do 40 lat, podejrzani o udział w tego typu oszustwach, których rola sprowadzała się nie tylko do odbioru pieniędzy, ale również do organizowania tego przestępczego procederu.

Śledczy ustalili, że zatrzymani od listopada 2019 roku do stycznia 2020 roku na terenie województwa pomorskiego i śląskiego oszukali 11 osób. Dzwoniąc do pokrzywdzonych, podawali się za oficerów Policji i kłamali, twierdząc, że senior ma wziąć udział w rzekomo policyjnej akcji przeciwko oszustom, przekazując pieniądze.

Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o wyłudzenie od pokrzywdzonych ponad 420 tys. zł. Podejrzanym za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 8, a za oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: