Policja zatrzymała czyściciela piwnic w Malborku

Kryminalni z Malborka zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem do piwnic na terenie miasta. Łupem sprawcy padały elektronarzędzia, akcesoria malarskie i budowlane oraz różnego rodzaju sprzęty gospodarstwa domowego. Pokrzywdzeni wycenili straty na prawie 5 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Ponadto, podczas zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. Zatrzymany usłyszał już zarzuty.

We wtorek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego malborskiej komendy zatrzymali 23-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z  włamaniem do kilku pomieszczeń piwnicznych na terenie miasta. Do zdarzeń dochodziło w marcu tego roku. Złodziej po dostaniu się do wnętrza piwnic ukradł elektronarzędzia, akcesoria malarskie i budowlane oraz różnego rodzaju sprzęty gospodarstwa domowego o łącznej wartości prawie 5 tys. złotych.

Nad sprawami włamań do piwnic cały czas  pracowali kryminalni. Dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej funkcjonariusze wytypowali sprawcę, którymi okazał się 23-letni mieszkaniec Malborka. We wtorek policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli część skradzionych przedmiotów, które zabezpieczyli, żeby oddać je prawowitym właścicielom. Mundurowi odzyskali również rower o wartości ponad 1000 złotych, który, jak ustalili, został skradziony na początku czerwca br. z terenu jednej z posesji. w Malborku, a mężczyzna nabył go, wiedząc, że pochodzi z przestępstwa. Ponadto podczas zatrzymania kryminalni znaleźli u 23-latka zawiniątka z amfetaminą.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty za posiadanie środków odurzających, paserstwo umyślne oraz kradzieże z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: