Kierował ciężarówką pod wpływem amfetaminy

Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 36-letniego kierowcę nissana, który był pod wpływem amfetaminy. Podczas kontroli mundurowi zabezpieczyli narkotyki, które miał schowane w skarpetce. Gdańszczanin usłyszy teraz zarzuty kierowania samochodem po narkotykach, odpowie też za ich posiadanie.

We wtorek tuż po godz. 12.00 policjanci ruchu drogowego na ul. Budowniczych Portu Północnego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Nissan. Kierowca podczas kontroli zachowywał się nerwowo i był bardzo pobudzony. W trakcie rozmowy z policjantami 36-latek przyznał, że dzień wcześniej zażył 3 porcje amfetaminy. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pod wpływem narkotyków. Dodatkowo podczas kontroli policjanci ujawnili i zabezpieczyli woreczek foliowy z narkotykami, które mężczyzna ukrył w skarpetce. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało, że jest trzeźwy, jednak od 36-latka pobrano krew na obecność narkotyków. Jeżeli wynik badania okaże się pozytywny, wówczas kierowcy będzie grozić kara nawet 2 lat więzienia. Podczas kontroli policjanci sprawdzili, że samochód, którym jechał jest niesprawny technicznie.

Za to wykroczenie zatrzymano dowód rejestracyjny oraz ukarano kierowcę wysokim mandatem karnym. Kolejny mandat nałożono na 36-latka za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji, a zabezpieczone narkotyki przekazano do badań biegłemu sądowemu.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat więzienia. Za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności nawet dwóch lat, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: