31-latek próbował włamać się do supermarketu w Gdańsku

Gdańscy policjanci zatrzymali 31-latka, który usiłował włamać się do jednego z supermarketów na Przymorzu. Mężczyzna uszkodził zamek w drzwiach od zaplecza sklepu, czym uruchomił alarm. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz mężczyźnie grozi wieloletni pobyt w więzieniu, ponieważ dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy.

W minioną środę tuż po północy oficer dyżurny gdańskiej komendy odebrał zgłoszenie o włączonym alarmie w jednym z supermarketów na Zaspie. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol wywiadowców. Policjanci szybko dotarli na miejsce i zauważyli, że od strony zaplecza sklepu wychodzi mężczyzna. Funkcjonariusze wylegitymowali 31-letniego mieszkańca Gdańska, a podczas kontroli ujawnili przy nim śrubokręt, przy pomocy którego najprawdopodobniej próbował dostać się do obiektu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na miejscu policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej przeprowadzili oględziny, a policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara nawet 10 lat więzienia, a jeżeli sprawca dopuszcza się czynu w warunkach tzw. recydywy, sąd może dodatkowo zwiększyć karę o połowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: