Ostatnia okazja, by zagłosować w budżecie obywatelskim Gdyni

Nie ma na co czekać! Zostały ostatnie dni, by oddać głos projekty gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania jest ponad 11 milionów złotych, a wybierać można spośród blisko 300 pomysłów mieszkańców i mieszkanek. Głosowanie trwa do 21 czerwca za pośrednictwem strony internetowej www.bo.gdynia.pl.

To już ostatnie chwile, by zdecydować o tym, jakie projekty powinny zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Pula środków jest rekordowa, bo to 11 148 564 zł. Można wybrać maksymalnie trzy projekty w każdej z czterech kategorii: dzielnicowej małej, dzielnicowej dużej, ogólnomiejskiej oraz w ramach Klimatycznego Budżetu Obywatelskiego. Ta ostatnia grupa to nowość, a proponowane w niej projekty dotyczą ochrony klimatu i środowiska.

Na głosy gdynian i gdynianek czeka w tym roku blisko 300 projektów dotyczących zieleni, przestrzeni publicznej, sportu i rekreacji, kultury, edukacji, komunikacji i organizacji ruchu oraz zdrowia i polityki społecznej. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Jak zagłosować?

Głosować można wyłącznie online, na stronie internetowej www.bo.gdynia.pl. Aby oddać swój głos, należy podać numer PESEL i imię ojca lub numer Karty Mieszkańca.

Na projekty Budżetu Obywatelskiego mogą głosować wszyscy mieszkańcy Gdyni, także dzieci i młodzież. Wybierać i decydować mają szansę zarówno osoby zameldowane w naszym mieście na stałe lub czasowo, jak i dopisane do rejestru wyborców. Osoby, które nie są zameldowane lub dopisane do rejestru w Gdyni, mogą wziąć udział w głosowaniu po złożeniu oświadczenia o zamieszaniu w Gdyni. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: