Po pijanemu skuterem zderzył się czołowo z audi

Funkcjonariusze z człuchowskiej drogówki pracowali w minioną niedzielę przy wypadku drogowym w gminie Przechlewo, gdzie nietrzeźwy kierujący skuterem zderzył się czołowo z audi. Okazało się, że kierujący motorowerem miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie zauważył jadącego z przeciwka samochodu. Z urazem nogi został zabrany do szpitala, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (20 czerwca) o godzinie 16.50 patrol drogówki z Człuchowa został wezwany do Nowej Wsi, gdzie motorower uderzył czołowo w osobowe audi. Na miejscu policjanci zastali karetkę pogotowia, która udzielała pomocy 33-latkowi, który uderzył motorowerem samochód osobowy.

Policjanci ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że kierująca samochodem audi wyjeżdżała z Nowej Wsi w kierunku Nowej Karczmy, natomiast z przeciwka jechał na motorowerze 33-letni mieszkaniec gminy Przechlewo, który nie zauważył jadącego z przeciwka samochodu i doprowadził do czołowego zderzenia, policjantom powiedział, że oślepiło go słońce. Szybko okazało się, że 33-latek miał w organizmie prawie 2.5 promila alkoholu, z urazem nogi został zabrany do szpitala. Kobiecie kierującej osobówką nic się nie stało.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi teraz mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 2 lat, odpowie również za spowodowanie wypadku w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: