Zatonął jacht przy molo w Sopocie

Policjanci z komisariatu wodnego interweniowali w okolicy sopockiego molo. Funkcjonariusze zauważyli jak skuter wodny holuje do brzegu łódź motorową, która bardzo szybko nabierała wody do kabiny i gdy podpłynęli do niej, ta była całkowicie zalana wodą i opadała na dno. Policjanci udzielili pomocy i wciągnęli na pokład łodzi policyjnej dwóch mężczyzn, oznakowali też miejsce zdarzenia i o całej sytuacji powiadomili służbę dyżurną kapitanatu portu oraz bosmana przystani jachtowej.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku podczas patrolowania łodzią rejonu plaży przy sopockim molo zauważyli jak w odległości ok. 150 metrów od brzegu skuter wodny holuje do łódź motorową, która bardzo szybko nabiera wody do kabiny. Na holowanej łodzi znajdowało się dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli im z pomocą i gdy tylko podpłynęli do łodzi, ta niestety była już całkowicie zalana wodą i zaczęła opadać na dno.

Funkcjonariusze wciągnęli na pokład policyjnej łodzi dwóch gdańszczan, którzy na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń. Ponadto ustalili, że byli oni trzeźwi, a łódź należała do ich znajomego. W wyniku dalszych działań policyjni wodniacy oznakowali miejsce, gdzie łódź osiadła na dno i o całej sytuacji powiadomili służbę dyżurną kapitanatu portu oraz bosmana przystani jachtowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: