Policjanci odzyskali pamiątki rodzinne 80-latki

Gdańscy policjanci otrzymali podziękowanie za zaangażowanie, dzięki któremu 80-letnia mieszkanka Oliwy odzyskała ukradzione rzeczy osobiste. Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia. Nie wykluczone, że odpowie za przestępstwo w ramach tzw. recydywy, za które sąd może karę zwiększyć o połowę.

W połowie czerwca policjanci z komisariatu w Oliwie odebrali zgłoszenie o kradzieży damskiej torebki, w której były m.in. dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze oraz mające wartość sentymentalna pamiątki rodzinne. Pokrzywdzona zostawiła torebkę przy samochodzie, z którego wyjęła zakupy i zaniosła je do domu. Gdy wróciła, torebki już nie było. 80-letnia mieszkanka Oliwy powiedziała wtedy policjantom, że to właśnie biżuteria, którą dostała od bliskich, jest dla niej najważniejsza. Policjanci od razu zajęli się sprawą.

Mundurowi szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje, przeanalizowali też zabezpieczony monitoring. Podczas swojej pracy kryminalni już po kilku dniach ustalili tożsamość sprawcy i go zatrzymali. 43-latek z Oliwy został przesłuchany i przyznał się do kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca zabrał z ukradzionej torebki pieniądze, a resztę przedmiotów wrzucił do kontenera z używaną odzieżą. Policjanci wiedzieli, że kontener w każdej chwili może zostać opróżniony, a tym samym potwierdzenie zeznań zatrzymanego oraz odzyskanie mienia może być trudne. Funkcjonariusze nie zdradzając szczegółów sprawy, natychmiast skontaktowali się z firmą, do której kontener należy i poprosili o jego otwarcie. Wewnątrz pojemnika funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli przedmioty należące do pokrzywdzonej, a wśród nich cenne pamiątki rodzinne. Odzyskane przedmioty wkrótce trafiły też do 80-latki. Szczęśliwa mieszkanka Oliwy przysłała policjantom kartkę z podziękowaniami, a szczególne podziękowania złożyła sierż. Ewie Zasadzkiej, która prowadziła jej sprawę.

Zatrzymany 43-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia, jednak nie wykluczone, że za popełnione przestępstwo odpowie w ramach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości dopuścił się podobnych przestępstw. Na niekorzyść sprawcy przemawia również fakt, że kilka miesięcy wcześnie opuścił zakład karny.

Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia, a jeżeli sprawca dopuszcza się czynu w ramach tzw. recydywy, wówczas sąd dodatkowo może zwiększyć karę o połowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: