Tłuste koty w spółce Energa Operator? List do Jarosława Kaczyńskiego

Życiepomorza.pl dotarło do listu skierowanego do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego od pracowników spółki Energa Operator. Przekonują oni w liście, że w firmie pracują tzw. „tłuste koty”. Spółka twierdzi, że sformułowania w liście są nieprawdziwe.

Autorzy listu podkreślają, że Jarosław Kaczyński jest wprowadzany w błąd od roku.

 – Żadnej polityki zwalniania tłustych kotów nie było, nie ma i nie będzie – piszą autorzy listu. – Pani prezes kłamie, że robi dobre dla Operatora zmiany. W zeszłym roku nie zatrudniała ludzi do Operatora a monterów jest coraz mniej. Tymczasem zatrudniła ludzi do Centrali – swojego kierowcę za 9 tysięcy złotych na rękę, inne osoby do administracji, Pana Kozaka jako Pełnomocnika i Pana Jaśkowskiego jako Dyrektora za 25 tysięcy i nikt nie wie od czego oni są. Niech Pan sprawdzi ile ludzi w Centrali zajmuje się komunikacją, marketingiem, zarządzaniem korporacyjnym itp. Tłuste koty są tam – czytamy w liście.

Prezentujemy jego całą treść.

 

Stanowisko spółki Energa Operator

Poprosiliśmy spółkę o ty, by odniosła się do historii opisanej w liście.

ENERGA-OPERATOR, co do zasady nie odnosi się do tego typu anonimowych informacji oraz nie komentuje spraw personalnych. Natomiast należy podkreślić, że tezy przedstawione w załączonym liście nie są prawdziwie.

Z początkiem lipca br. w ENERGA-OPERATOR wprowadzona została nowa struktura organizacyjna spółki, w wyniku której zmniejszona została liczba stanowisk kierowniczych. Miało to miejsce przede wszystkim w centrali spółki, a także w mniejszym stopniu w jej oddziałach. Mimo redukcji stanowisk kierowniczych, najlepsi specjaliści pozostali w organizacji na stanowiskach nie kierowniczych.

Wprowadzone zmiany nie miały wpływu na liczbę oraz warunki pracy na stanowiskach elektromonterów.

Warto podkreślić,  że projekt nowej struktury organizacyjnej ENERGA-OPERATOR  wprowadzony został z poszanowaniem praw pracowniczych oraz poprzedzony był dialogiem ze stroną społeczną.

Podjęte działania były niezbędne dla zapewnienia optymalnego działania spółki.

Przyjęty w spółce kierunek zmian potwierdza utrzymanie ciągłości działania, poprawa wskaźników niezawodności dostaw energii elektrycznej oraz korzystne wyniki finansowe. Sytuacja ekonomiczno-finansowa ENERGA-OPERATOR, mimo pandemii COVID19, utrzymuje się na dobrym i stabilnym poziomie. Spółka sprawnie realizuje inwestycje związane z utrzymaniem, rozbudową i modernizacją sieci energetycznej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: