Protest Młodzieży Wszechpolskiej przed muralem Pawła Adamowicza

Przed muralem Pawła Adamowicza, który kosztował już ponad 100 tys. zł, protestowali działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Zaapelowali do władz miasta Gdańska z panią Dulkiewicz na czele, by zajęły się wreszcie miastem, jego problemami i troskami mieszkańców. Mają już dość politycznych szopek liberalnych polityków nazywających się obrońcami ludu, demokracji, a przy tym lekceważących podstawowe potrzeby normalnych ludzi.

Słomiany miś z filmu był duży wypełniony na zewnątrz słomą a w środku pusty, podtrzymywał go drewniany szkielet. W Gdańsku owym misiem jest fasada kamienicy, a ul. Mniszki 5/6 w Gdańsku, przy placu Gyddanzc. Część fasady na rzecz muralu została odnowiona za 107.756 złotych brutto, a potem wielka impreza, podczas której odsłonięto owoce pracy pochłonęła kolejne 30 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że te fundusze zostały zaczerpnięte z budżetu Miasta Gdańska – uważają działacze Młodzieży Wszechpolskiej.

A jak na tym tle wygląda kamienica? Zdaniem młodych polityków na szczęście nie jest pusta w środku jak „miś”, ale warunki sanitarne nie są w opłakanym stanie. Cały budynek wymaga remontu.

Pani Olimpia Schneider powiedziała „Modernizacja kamienicy przy ul. Mniszki podzielona jest na etapy i rozpoczęła się w roku ubiegłym, od ocieplenia północnej ściany szczytowej, na której powstał mural” – dodają działacze

A więc padł tu również „pół temat” muralu.

Skoro pani Olimpia wypowiedziała się na temat powstania muralu, niech opowie nam szczegóły jego powstania. Wygląda na to, że tą część zewnętrzną budynku wyremontowano wyłącznie pod mural. Miasto zajmuje się upamiętnieniem byłych włodarzy, zamiast zająć się postępem w remoncie tego budynku. Trzeba podkreślić to, że budynek jest OD ROKU remontowany. Program modernizacyjny trwa, w innych dzielnicach stare kamienice są pięknie odnowione, czyste, i nadają się na 100% do użyteczności, i to nie zasługa władz miasta, lecz władz dzielnic, ci ludzie z trudem ubiegają się o pieniądze na remonty budynków w swoich miejscowościach – piszą działacze Młodzieży Wszechpolskiej

Budynek przy ul. Mniszki pochodzi z 1894 roku, w związku z tym nie został wyposażony w toalety i łazienki w lokalach. W 2022 roku planowane jest wydzielenie łazienek we wszystkich lokalach. Tak więc mieszkańcy będą musieli czekać rok na wyposażenie łazienkowe w swoich mieszkaniach.

Polityka komunalna leży u nas od lat, i widzimy to doskonale. Kamienica na ul. Mniszki 5/6 jest tylko symbolem, podobnych problemów jest więcej – dodają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: