63-latek na oczach kryminalnych chciał ukraść ciężarówkę

Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 63-letniego mężczyznę, który usiłował ukraść ciężarowe iveco o wartości 120 tys. złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Za usiłowanie dokonania przestępstwa kodeks karny przewiduje taką samą odpowiedzialność jak za jego dokonanie. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek po godzinie 22.00 do malborskiej komendy zgłosił się właściciel ciężarowego iveco, który powiadomił policjantów, że w godzinach popołudniowych ktoś ukradł kluczyk ze stacyjki pojazdu zaparkowanego przed jego firmą. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze, na podstawie zapisu monitoringu ustalili tożsamość sprawcy.

Okazał się nim 63-letni mieszkaniec Malborka. Podczas dalszych działań operacyjnych, przed północą, policjanci udaremnili kradzież ciężarówki, zatrzymując 63-latka na gorącym uczynku. Mężczyzna za pomocą skradzionego wcześniej kluczyka dostał się do wnętrza pojazdu i usiłował nim odjechać. Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Pokrzywdzony wycenił wartość samochodu na 120 tys. złotych. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo 63-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: