Nowy posterunek Straży Miejskiej w Gdyni za milion złotych

Jeszcze w tym roku gotowy będzie nowy posterunek gdyńskiej Straży Miejskiej, który powstanie na Kamiennej Górze. W piątek 23 lipca Miasto Gdynia podpisało umowę z wykonawcą remontu lokali na parterze budynku przy ulicy Necla 15-17, gdzie przeniesie się referat dzielnicowy obecnie zlokalizowany w Kolibkach.

Termin realizacji inwestycji wynosi 120 dni, a jej wykonawcą będzie firma Provision Sp. z o. o. z Rumi.

– Lokalizacja nowego posterunku nie jest przypadkowa. Ulica Necla znajduje się w ścisłym centrum Gdyni. Statystyki od wielu lat wskazują na trend, który polega na tym, że zwiększa się liczba zdarzeń właśnie w centrum, w dzielnicach takich, jak: Śródmieście, Kamienna Góra czy Wzgórze Św. Maksymiliana. Zależy nam, by interwencje realizowane były w sposób bardziej skuteczny, efektywny i przede wszystkim, by czas reakcji został skrócony – mówi Rafał Klajnert, sekretarz Gdyni i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni. – Dodatkowo strażnicy miejscy wyposażeni zostaną w pojazdy elektryczne: samochody, hulajnogi i rowery, tak aby mogli poruszać się po mieście w sposób ekologiczny i przyjazny dla środowiska – dodaje Klajnert.

Z referatu dzielnicowego przy ul. Necla obsługiwane będą: Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze Św. Maksymiliana, Redłowo, Orłowo i Działki Leśne.

– Przeniesiemy się bliżej ścisłego centrum, dzięki czemu na wszelkie zdarzenia będziemy mogli reagować szybciej i skuteczniej. To również działanie w ramach KLIMATycznego Centrum, dzięki któremu systematycznie odzyskujemy przestrzeń dla pieszych czy rowerzystów. Wraz z powstaniem posterunku na Kamiennej Górze, w centrum Gdyni spotkać będzie można więcej patroli interwencyjnych, które przemieszczać się będą pieszo lub korzystać z ekologicznych środków transportu – tłumaczy Andrzej Bień, który z początkiem kwietnia objął stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Gdyni. I dodaje: – Przestrzeń posterunku dostosowana będzie do potrzeb – wyposażona w szatnie, pomieszczenia socjalne i biurowe, jednak przede wszystkim zorganizowana w taki sposób, by zapewnić możliwość przyjmowania mieszkańców oraz załatwiania spraw formalnych.

Prace remontowe potrwają cztery miesiące. Całkowity koszt inwestycji wynosi 991 999,92 zł brutto.

One thought on “Nowy posterunek Straży Miejskiej w Gdyni za milion złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: