Czarne dildo na wystawie w otwartym Muzeum Bursztynu. Czy wzbudzi emocje

W Gdańsku otwarto w Wielkim Młynie oddział Muzeum Gdańska, czyli Muzeum Bursztynu. Obok szlachetnej kopaliny pojawiło się na wystawie czarne dildo.

To zamierzona część ekspozycji. Czarne dildo to naszyjnik wykonany z drewna, srebra i termoutwardzalnej masy.

Dla mnie to po prostu okazja, by przypomnieć Polakom, że są podzieleni i ten podział utrzymać. Ta wystawa w muzeum to tak, jakby świnia weszła na salony – komentuje wstawę Anna Pisarska-Umańska, redaktor z portalu Gdańsk Strefa Prestiżu.

W Gdań­sku obecnie znajduje się jedna z naj­więk­szych kolek­cji bursz­tynu na świe­cie. Na 1000 metrów kwadratowych wystawy stałej umieszczono ponad 1000 eks­po­na­tów, a także nowych instalacji scenograficznych. Nowe Muzeum Bursztynu można zwiedzić bez kolejek, dzięki rezerwacji biletów online.

Nietypowy naszyjnik (fot. gdanskstrefa.com)
Nietypowy naszyjnik (fot. gdanskstrefa.com)

Wielka przeprowadzka

Po 15 latach dzia­łal­no­ści w Zespole Przed­bra­mia Muzeum Bursz­tynu prze­niosło się do Wiel­kiego Młyna na Sta­rym Mie­ście – naj­więk­szego młyna śre­dnio­wiecz­nej Europy. Jutro, 24 lipca, o 10:00 nową wystawę stałą otworzą pierwsi zwiedzający.

– Z ogromną radością, ale nie ukrywam, że również z lekką tremą zapraszamy Państwa do naszej stałej siedziby Muzeum w Wielkim Młynie. Czekaliśmy na to ponad 20 lat. Muzeum zostało powołane z inicjatywy bursztynników, a Ci na inicjatywie nie poprzestali, ale także wsparli nas swoimi darami i przekazami, za co dziękuje. 40 procent naszej kolekcji pochodzi z darów, przekazów od osób prywatnych i firm, za co dziękuje i to bardzo ważne, że w Gdańsku mamy obecnie jedną z największych kolekcji bursztynu na świecie – mówiła Renata Adamowicz, kierownik nowego Muzeum Bursztynu – Chciałbym również podziękować za przyjęcie zaproszenia na otwarcie i inaugurację naszej sali wystaw czasowych, twórcom wystawy „Biżuteria z komunikatem”. Jest to 19 edycja tej wystawy, która miała miejsce nie tylko w Polsce, ale także w Londynie czy Pekinie. Prezentowanych jest ponad 300 prac ponad 130 artystów.

Partnerem Głównym Weekendu Otwarcia nowego Muzeum Bursztynu oraz  Bursztynowego Weekendu są Międzynarodowe Targi Gdańskie i Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

One thought on “Czarne dildo na wystawie w otwartym Muzeum Bursztynu. Czy wzbudzi emocje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *