Gdańsk Nowy Port. Utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej

We wtorek, 27 lipca, w związku z kolejnym etapem remontu ul. Góreckiego, zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Góreckiego i Strajku Dokerów. Wpłynie to na organizację ruchu tramwajów i autobusów w tym rejonie miasta. Zmiany dotyczą linii 5, 7, 10, 148, 283, N2 oraz N12. Uwaga! Dla linii nocnych zmiana będzie obowiązywać od nocy z wtorku na środę, 27/28.07.2021 r.

Linia 5

  • Pojedyncze kursy z Nowego Portu,  wykonywane dotychczas trasą przez ul. Strajku Dokerów, Góreckiego i Marynarki Polskiej do Zaspy i Strzyży, będą wykonywane objazdem: ul. Oliwską, Rybołowców, Wolności i Marynarki Polskiej, wg zmienionego rozkładu jazdy

Linia 7

  • Zmiana godzin odjazdów z przystanku „Władysława IV 01”.

Linia 10

  • Przystanek „Nowy Port Góreckiego” będzie nieczynny. Kursy w kierunku Brętowa realizowane będą trasą zmienioną. Od przystanku „Władysława IV 01” do przystanku „Marynarki Polskiej 02” tramwaje pojadą ul. Władysława IV, Oliwską, Rybołowców, Wolności i Marynarki Polskiej, z obsługą wszystkich przystanków na trasie objazdu. O 4 minuty przyspieszone zostaną odjazdy z przystanku „Władysława IV 01”.
  • Na dalszym odcinku trasy, tj. od przystanku „Marynarki Polskiej 02” do Brętowa i z powrotem – z Brętowa do Nowego Portu, godziny odjazdów pozostają niezmienione. Zmiana w kursach do Nowego Portu Góreckiego, polega wyłącznie na skierowaniu wszystkich kursów do przystanku końcowego „Nowy Port Zajezdnia”.
  • Wprowadzony zostanie tymczasowy rozkład jazdy.

Linie 148, 283 i N12

W kierunku do krańców „Żabianka SKM” i „Niedźwiednik” obowiązuje trasa zmieniona. Od przystanku „Władysława IV 01” do przystanku „Pl. Wolności 02” autobusy będą kursować ul. Władysława IV, Oliwską, Rybołowców, Wolności i Marynarki Polskiej, z obsługą wszystkich przystanków na trasie objazdu.

Uwaga! Dla linii N12 – jako warunkowe – „na żądanie”.

  • O 4 minuty przyspieszone zostaną odjazdy autobusów linii 148 i 283 z Nowego Portu, natomiast autobusy linii N12 będą dojeżdżać do krańca „Żabianka SKM” 4 minuty później.
  • W kierunku Nowego Portu (148, 283) i krańca „Jasieńska” (N12) trasy nie zmieniają się.
  • Wprowadzone zostaną tymczasowe rozkłady jazdy.

Linia N2

  • Kurs o godz. 23:22 z pętli „Nowy Port Szaniec Zachodni”zostanie opóźniony o 2 min. – na godz. 23:24 i będzie wykonywany z przystanku nr 01 (końcowy linii 148). Od przystanku „Nowy Port Szaniec Zachodni 01” do przystanku „Wyzwolenia 02” kurs ten będzie realizowany trasą przez ul. Władysława IV i Wyzwolenia, z obsługą przystanku „Marynarki Polskiej 04” (NŻ) przy ul. Wyzwolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: