Sopot. Pijani rodzice opiekowali 3-latkiem

2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 38-letnia matka, a 2,6 promila miał 35-letni ojciec, którzy opiekowali się 3-letnim synem. Wypoczywający w Sopocie rodzice zgłosili się z dzieckiem do placówki medycznej z powodu urazu nogi u matki. Lekarz przebadał dziecko i nie stwierdził u niego żadnych obrażeń. Z miejsca interwencji 3-latek trafił pod opiekę do placówki opiekuńczej, natomiast matka z powodu agresywnego zachowania trzeźwieje w pogotowiu socjalnym. Na dziś zaplanowane są czynności z udziałem rodziców. O nieodpowiedzialnych rodzicach policjanci poinformują sąd rodzinny.

Wczoraj około godz. 20.00 sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że do placówki medycznej zgłosili się nietrzeźwi rodzice z dzieckiem. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że mieszkający na co dzień w Szwecji Polacy przyjechali do Sopotu na wakacje. Natomiast do placówki zgłosili się z powodu urazu nogi u kobiety.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 38-letnia matka ma 2 promile, a 35-letni ojciec 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejscu lekarz przebadał 3-letnie dziecko i nie stwierdził u niego obrażeń. Policjanci o zdarzeniu natychmiast powiadomili koordynatora pieczy zastępczej i chłopczyk trafił pod opiekę do placówki opiekuńczej. Natomiast matka z uwagi na agresywne zachowanie trzeźwieje w pogotowiu socjalnym. Na dziś zaplanowane są czynności z udziałem rodziców.

O nieodpowiedzialnych rodzicach policjanci poinformują sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *