Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku nieopodal Chwaszczyna

We wtorek 27 lipca 2021 roku nad ranem policjanci pracowali na miejscu wypadku śmiertelnego w Karczemkach. Mundurowi ustalali okoliczności oraz przebieg zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że samochód osobowy uderzył w przydrożne betonowe ogrodzenie. Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Dziś po godzinie 4:00 nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Karczemkach na ul. Gdańskiej. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ustalali okoliczności wypadku. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, kierowca samochodu volkswagen prawdopodobnie stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego zjechał na pobocze drogi i uderzył w betonowe ogrodzenie. W samochodzie przebywały dwie osoby w wieku 25 i 28 lat. 25-latek mimo podjętej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Drugi mężczyzna został przetransportowany do szpitala, został przez policjantów sprawdzony alko-testem, okazało się że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pobrano mu także krew do analizy.

Teraz sprawą zajmują się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Policjanci przypominają i apelują!

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze, dostosowaniu prędkości do warunków drogowych oraz ograniczeń prędkości. Policjanci apelują! Pamiętajmy o rozsądku na drodze oraz kierowaniu z wyobraźnią. Jedźmy wolniej, a bezpieczniej.

(fot. KWP Gdańsk)
(fot. KWP Gdańsk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: