Gdańsk szuka dyrektora DRMG

28 lipca, ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Dotychczasowy, Włodzimierz Bartosiewicz, odchodzi na emeryturę.

– Ustępującemu dyrektorowi bardzo dziękuje za wieloletnią pracę na rzecz Gdańska. A od nowego będę oczekiwał po pierwsze doświadczenia przy dużych projektach inwestycyjnych, a po drugie umiejętności kierowania i koordynowania pracy dużym zespołem. – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji. – Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska realizuje rocznie setki inwestycji, to kluczowa jednostka dla rozwoju i rozbudowy miasta. Począwszy od małych inwestycji chodnikowych, oświetleniowych, czy w ramach Budżetu Obywatelskiego po wielkie projekty, jak np. wiadukt Biskupia Górka czy al. P. Adamowicza, finansowane ze środków zewnętrznych głównie UE.

Wśród wymagań wobec kandydatów na stanowisko dyrektora znalazły się, m.in.: min. 5-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych, w tym na stanowisku kierownika projektu lub inżyniera kontraktu na projektach inwestycyjnych o wartości min. 100 mln zł, znajomość prawa zamówień publicznych i prawa w zakresie finansów publicznych, umiejętności menedżerskie i organizacyjne.

Nowy dyrektor przejmie obowiązki jesienią 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: