Niszczyli stadion w Człuchowie. Byli pod wpływem alkoholu

W minioną niedzielę (25 lipca) policjanci w Człuchowie po godzinie 17.00 otrzymali informację, że kilka osób niszczy krzesełka na stadionie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie. Natychmiast na miejsce pojechali funkcjonariusze, którzy w pobliżu stadionu zatrzymali 4 mężczyzn. Wszyscy byli pod działaniem alkoholu, a dwóch z nich zachowywało się agresywnie wobec policjantów. 

W niedzielne popołudnie dyżurny w człuchowskiej komendzie został poinformowany o grupie osób niszczących plastikowe krzesełka na stadionie sportowym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie. Natychmiast w rejon stadionu skierował policjantów z patrolówki i ruchu drogowego. Policjanci na miejscu w pobliżu stadionu zauważyli 4 mężczyzn, wszyscy znajdowali się pod widocznym działaniem alkoholu, a dwóch z nich podczas legitymowania zachowywało się agresywnie i wulgarnie odnosiło się do interweniujących funkcjonariuszy.

Cała czwórka została zatrzymana do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Człuchowa, dwóch 19-latków, 17-latek i 27-latek, badanie alkotestem wykazało, że mieli od 1.1 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Okazało się, że oprócz zniszczonych krzesełek, uszkodzona jest również elewacja szkoły i szyba w oknie w szkole. Wstępnie oszacowano straty w szkole na około 15 tysięcy złotych.

Po wytrzeźwieniu zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. 17-letni mieszkaniec Człuchowa usłyszał zarzut zniszczenia mienia oraz zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Jeden z 19-latków usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, wobec funkcjonariuszy oraz zarzut znieważenia policjantów. Pozostałych dwóch mężczyzn zostało zwolnionych bez żadnych zarzutów.

Za zniszczenie mienia grozi teraz 17-latkowi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie funkcjonariuszy grozi do 1 roku pozbawienia wolności. Natomiast 19-latkowi za groźby karalne grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i 1 rok za znieważenie funkcjonariuszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: