Zielona przestrzeń na Wyspie Spichrzów. Rozpoczął się konkurs

Przytulna, zielona przestrzeń do spacerów i wypoczynku. Taki charakter ma mieć zdaniem urzędników część Wyspy Spichrzów w rejonie skrzyżowania ulic Podwale Przedmiejskie i Chmielnej. W ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego 2021 powstanie tam Zielona Aleja z drzewami, krzewami oraz małą architekturą. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni prowadzi postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę szczegółowego projektu i kosztorysu Alei.

Zielona Aleja na Wyspie Spichrzów, bo taką nazwę nosi projekt, powstanie w sąsiedztwie przystanku autobusowego oraz zatoki postojowej dla autokarów na ul. Podwale Przedmiejskie w kierunku Dolnego Miasta.

W ciągu alei posadzone zostaną w formie szpaleru 24 drzewa, które stworzą przyjazną mieszkańcom zieloną przestrzeń spacerową. Ponadto w ramach przeobrażenia tego terenu posadzone zostaną krzewy i ułożone trawniki. W związku z tym część istniejącej nawierzchni betonowej będzie rozbrukowana. W jej miejsce powstaną zieleńce które będą pełnić nie tylko funkcje wypoczynkowe, ale również mikroretencji.

Zielona Aleja wyposażona zostanie w elementy małej architektury. Do istniejących w tym miejscu ławek dostawionych będzie 6 kolejnych.

Powyższe założenia stanowią tylko wstępną koncepcję wyglądu Zielonej Alei na Wyspie Spichrzów. Jak będzie prezentować się konkretnie? To określi szczegółowy projekt, którego wykonawca wyłoniony zostanie w prowadzonym przez GZDiZ postępowaniu. Na oferty czekamy do 06.08.2021 r.

Powstanie Zielonej Alei nie kończy prac na tej części Wyspy Spichrzów. Podobny charakter ma w przyszłości zyskać także druga strona Podwala Przedmiejskiego oraz teren przy tunelu od strony ul. Pszennej. Ta przestrzeń również ma zostać wzbogacona o drzewa, krzewy, trawniki i ławki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: