Prace na skrzyżowaniu al. Havla i al. AK w Gdańsku

W nocy z czwartku na piątek, z 29 na 30 lipca planowane jest rozpoczęcie układania nawierzchni na budowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego lewoskręcie w al. Vaclava Havla i Armii Krajowej.

Wykonawca robót związanych z budową lewoskrętu w kierunku obwodnicy Trójmiasta, przystępuje do kolejnego etapu prac polegającego na układaniu nawierzchni jezdni. Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu prace wykonywane będą w godzinach od 22.00 do 5.00 i potrwają ok. tygodnia. Jeśli proces przebiegać będzie zgodnie z założeniami prace zakończą się w piątek, 6 sierpnia. W tym czasie wprowadzone zostanie zawężenie jezdni obu ulic w kierunku Obwodnicy Trójmiasta.

Dodatkowo w poniedziałek, 2 sierpnia na rozbudowywanym odcinku możliwe będą okresowe zajęcia środkowego pasa ruchu, wynikające z konieczności sfrezowania istniejącego fragmentu jezdni. Przejście dla pieszych znajdujące się w strefie robót w dalszym ciągu będzie zamknięte. Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych robót.

Zadanie realizowane jest ze środków Budżetu Obywatelskiego 2020. W ramach inwestycji powstaje lewoskręt na al. Havla. Ponadto przebudowane zostanie oświetlenie i sygnalizacja świetlna. Umowę na realizację zadania podpisano z Firmą Budowlano-Drogową MTM S.A. Koszt inwestycji to ponad 622 tys. złotych, a prace potrwają do końca września 2021 r. Na przełomie 2020 i 2021 roku zakończyły się prace przy budowie prawoskrętu na al. Havla, które przeprowadzono w ramach BO 2019. Wykonawcą prac była firma HYDRO-MAG Sp. z o.o. Koszt budowy wyniósł ok. 950 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: