50-latka ukradła złotą koronę Matki Boskiej. Grozi jej 5 lat więzienia

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Karsinie zatrzymali 50-letnią kobietę podejrzaną o kradzież złotej korony z figurki znajdującej się w kościele w Wielu. Kobieta wczoraj usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

28 lipca 2021 r. po godz. 20.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży, która miała miejsce w kościele w Wielu. Policjant natychmiast wysłał w to miejsce funkcjonariuszy. Jak ustalili śledczy, sprawca wszedł do kościoła i z figurki stojącej przy ołtarzu zerwał koronę o wartości 1 tys. zł.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań złodzieja. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i ustalili, że kradzieży dokonała prawdopodobnie kobieta, mieszkanka naszego powiatu. Policjanci zatrzymali 50-letnią kobietę, która trafiła do policyjnego aresztu. Mundurowi sprawdzili również teren wokół kościoła i w odległości ok. 200 m odnaleźli skradzione precjoza. Wczoraj 50-latka usłyszała zarzut kradzieży, przyznała się do zarzucanego jej czynu. Za to przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KWP Gdańsk)
(fot. KWP Gdańsk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *