W Gdyni naładować można samochód przy latarni

Od teraz samochód z napędem elektrycznym będzie można naładować w dwóch nowych miejscach! Na Grabówku zaczęły działać pilotażowe ładowarki w słupach oświetleniowych przy ul. Komandorskiej, które są efektem współpracy Gdyni ze spółką Energa Oświetlenie. Zakres ich mocy wynosi od 3 do 22 kW. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce przeznaczone dla indywidualnych użytkowników.

To kolejne działanie, które wspiera elektromobilność i zeroemisyjność w mieście – tym razem chodzi o prywatne auta, bo to właśnie z myślą o nich powstały dwie nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych na Grabówku.

Innowacyjne ładowarki w dzielnicach

Pilotażowe ładowarki umieszczone w słupach oświetleniowych to swego rodzaju test, który pozwoli zdiagnozować potrzeby mieszkańców gdyńskich dzielnic i da możliwość naładowania „elektryka” tam, gdzie do tej pory nie było możliwości instalowania prywatnych ładowarek na własne potrzeby.

Wykorzystanie słupów oświetleniowych do zainstalowania stacji ładowania to innowacja, którą spółka Energa Oświetlenie przygotowała we współpracy z Gdynią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: