Gdynia. Bliżej do nowego oświetlenia w dzielnicy Dąbrowa

Otwarcie ofert w przetargu na budowę oświetlenia w tej dzielnicy. Wpłynęła jedna propozycja – o ponad 152 tysiące zł brutto niższa od kwoty, jaką przewidziano na realizację zamówienia. W ramach inwestycji na ulicach Łanowej, Kolonii, Rdestowej i Nagietkowej pojawią się nowoczesne lampy.

Jedyna oferta, która wpłynęła w ramach przetargu na realizację inwestycji, opiewała na kwotę 362 850,00 zł brutto i złożyła ją firma usługowa Protel sp. z o.o.

Suma, jaką zabezpieczo na realizację inwestycji, to 515 197,33 zł brutto.

– Wszystko wskazuje na to, że nie tylko zrealizujemy inwestycję zgodnie z harmonogramem, ale i zaoszczędzimy sporą kwotę – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. I dodaje: – Poprzedni rok był przełomowy w kwestii świetlnych inwestycji w Gdyni. W ramach umowy z Energą S.A. na ulicach naszego miasto zaświeciło 5658 opraw LED i trwa doświetlanie 100 przejść dla pieszych. W tym roku kontynuujemy prace, stawiając na zwiększanie bezpieczeństwa mieszkańców. Inwestycja na Dąbrowie to świetny przykład współpracy na linii rada dzielnicy – miasto, a także kolejne tego typu zdanie na tym obszarze.

Dzięki inwestycji wybrane odcinki ulic na Dąbrowie zyskają oświetlenie. Zadanie jest realizowane z inicjatywy i środków Rady Dzielnicy Dąbrowa. Nowe lampy pojawią się na:

1. ul. Łanowej;
2. ul. Kolonia – od posesji nr 45 B do posesji nr 34;
3. ul. Rdestowej – w rejonie placu zabaw;
4. ul. Nagietkowej – od skrzyżowania z ul. Miętową do posesji przy ul. Nagietkowej 13. Oświetlony będzie też ciąg pieszy przy ul. Miętowej.

– Bardzo cieszy nas fakt, że prace związane z kolejnymi inwestycjami oświetleniowymi na terenie naszej dzielnicy nabierają tempa. Realizowane zadanie to kolejna po doświetleniu ul. Sojowej i łącznika między ulicami Gorczycową i Nagietkową inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo na Dąbrowie. Rada dzielnicy już na początku kadencji zdecydowała, aby zabezpieczyć środki finansowe w budżecie inwestycyjno-remontowym na tego typu roboty, które zapoczątkowali jeszcze poprzedni radni – mówi Bartosz Grube, radny dzielnicy i przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Dzielnicy Dąbrowa.

Czas wykonania robót budowlanych łącznie ze zgłoszeniem gotowości do odbioru nie może być dłuższy niż 40 tygodni od dnia podpisania umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *