Kobieta zgubiła smartfon. Strażnicy z Gdańska odnaleźli go w kontenerze

27-latka zgubiła smartfon. Jego ostatnią lokalizację znała dzięki aplikacji w telefonie koleżanki. Urządzenie miało znajdować się w Parku Reagana. O pomoc w poszukiwaniach poprosiła strażników miejskich.

Był czwartek 29 lipca. Funkcjonariusze z Referatu I patrolowali Park Reagana. Około godziny 11:00 podeszły do nich dwie kobiety z nietypową prośbą.

Jedna z pań powiedziała nam, że dwa dni temu zgubiła smartfon. Według wskazań aplikacji w telefonie jej koleżanki, urządzenie prawdopodobnie znajduje się na skraju parku. Jedynym miejscem, którego panie nie były w stanie samodzielnie sprawdzić w tej okolicy, był duży kontener na odpady – mówi młodszy strażnik Konrad Ewert. Na szczęście w pobliżu zauważyłem pracowników firmy, do której należał pojemnik. Poprosiłem ich o pomoc w poszukiwaniach – dodaje.

Po około godzinie kobieta powoli traciła nadzieję na odzyskanie swojej zguby. Zmartwienie potęgował fakt, że smartfon był wart kilka tysięcy złotych. Mundurowi nie poddawali się i kontynuowali poszukiwania.

Po chwili w jednym z worków zauważyłem telefon. Okazało się, że to właśnie jego szukaliśmy – mówi młodszy strażnik Konrad Ewert.

27-latka nie kryła wzruszenia i wdzięczności. Wszystkim zaangażowanym w poszukiwania podziękowała za pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: