Gdynia. Najbardziej spektakularne wydarzenie lotnicze powraca

Na widzów czeka kilkadziesiąt godzin pokazów w powietrzu oraz spektakularne akrobacje wykonane przez najlepszych pilotów z całego świata w połączeniu z efektami pirotechnicznymi. LOTOS Gdynia Aerobaltic Airshow to także dziesiątki samolotów na wystawie statycznej, strefy tematyczne dla całych rodzin, bogaty program audiowizualny, targi lotnicze i wiele innych atrakcji.

Najwięcej emocji wzbudza debiut na gdyńskich pokazach grupy Red Arrows – zespołu akrobacyjnego Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii oraz jednego z najsłynniejszych zespołów pokazowych na świecie, latających w widowiskowej formacji aż 9 samolotów BAE Hawk. Podczas tegorocznego LOTOS Gdynia Aerobaltic na niebie spotkają się 3 formacje pokazowe latające samolotami BAE Hawk. Obok Red Arrows, zobaczymy słynnych Saudi Hawks oraz grupę Midnight Hawks – formację Fińskich Sił Powietrznych.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia nie zabraknie także polskich ulubieńców publiczności: Zespołu Akrobacyjnego „Orlik” oraz dawno niewidzianych Biało-Czerwonych Iskier i to w aż dwóch odsłonach: pokazie dynamicznym oraz przelocie całej formacji, która „położy” na niebie polską flagę.

Nie zawiodą się również wielbiciele występów solowych. W pokazach dynamicznych zaprezentują się aż 3 odrzutowce wojskowe: francuski Dassault Rafale, szwedzki JAS 39 Gripen oraz Solo Türk, czyli zespół pokazowy Tureckich Sił Powietrznych prezentujący możliwości bojowego myśliwca F-16. To kolejne pokazowe premiery i samoloty, które do tej pory na gdyńskich pokazach nie gościły. Poza ogłuszającymi rykiem silników odrzutowcami w pokazach solowych zaprezentują się także najlepsi polscy piloci akrobacyjni: Artur Kielak na samolocie XtremeAir XA-41 oraz Łukasz Czepiela – pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race na swoim Edge 540.

Organizatorzy nie zapominają też o atrakcjach na ziemi. Ponownie pojawi się dedykowana dzieciom strefa zabaw i edukacji Aerolandia z Akademią Młodego Pilota oraz licznymi warsztatami nie tylko dla tych najmłodszych, ale również dla nieco starszych fanów lotnictwa. Na zwiedzających czekać będzie wystawa statyczna sprzętu wojskowego Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych i Wojsk Obrony Terytorialnej, strefa AeroExpo, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą szkół lotniczych oraz strefa producentów samolotów. Fani awiacji oraz zdjęć ze statkami powietrznymi w tle znajdą wiele okazji, by „złapać w kadrze” bogatą wystawę statyczną śmigłowców i samolotów, z tak lubianymi samolotami jak MiG-29, Su-22, Eurofighter Typhoon czy perełkami jak F-15 i Lockheed P-3C Orion.

Po raz kolejny pokazy odbywają się we współpracy z Grupą LOTOS, która została sponsorem tytularnym airshow. Dzięki wieloletniemu partnerstwu, gdyńskie pokazy zyskały status jednej z największych tego typu imprez na świecie, a piloci sami zabiegają o udział w nich.

– LOTOS Gdynia Aerobaltic Airshow zgromadziło tysiące widzów w poprzedniej edycji w 2019 roku. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna frekwencja będzie równie wysoka, chociażby przez atrakcje, których wcześniej nie było. Dawno niewidziane Biało-Czerwone Iskry, zespół akrobacyjny Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii czy pokazy formacji Fińskich Sił Powietrznych Midnight Hawks – to nie wszystko, na co czekamy w tegorocznej edycji, aby dostarczyć Państwu wyjątkowych, nie tylko sportowych emocji – mówi Kinga Fedorowska, dyrektor ds. marketingu w Grupie LOTOS.

Szczegóły oraz program pokazów dostępny jest na stronie www.aerobaltic.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *