Mężczyzna demontował torowisko nieopodal Starogardu Gdańskiego

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali mężczyznę, który demontował torowisko kolejowe. Złodziej wpadli na gorącym uczynku i trafił do policyjnego aresztu. Teraz 38-latek stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie w miejscowości Jabłowo. Dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który demontuje metalowe elementy infrastruktury kolejowej. Policjanci, którzy udali się na miejsce, zauważyli na końcu bocznicy kolejowej mieszkańca gminy Starogard Gdański, który rozkręcał elementy torowiska.

W wyniku przeprowadzonej interwencji mundurowi zatrzymali podejrzewanego o kradzież 38-latka. Podczas oględzin policjanci zabezpieczyli narzędzia oraz odkręcone elementy okradanego toru. Z ustaleń śledczych wynika, że ten sam mężczyzna kilka dni wcześniej, z tego samego miejsca ukradł elementy linii kolejowej o wartości 3 tys. zł.

Podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty. Wiadomo, że zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna był już wcześniej karany za dokonywanie podobnych przestępstw i działał w warunkach recydywy. Teraz o dalszym losie podejrzanego zadecyduje sąd. Za kradzież mienia w warunkach powrotu do przestępstwa może grozić kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: