Pijany mężczyzna zdemolował schody samochodem. Był pijany

Prawie 2,5 promila alkoholu miał w organizmie mieszkaniec powiatu złotowskiego, który w miniony piątek około 22.00 w nocy wjechał tyłem na prywatną posesję samochodem osobowym, niszcząc bramę wjazdową, schody przed domem i część elewacji. Właścicielka posesji nie pozwoliła mu uciec i powiadomiła Policję.

W ubiegły piątek około godziny 22.00 w nocy funkcjonariusze z Debrzna zostali powiadomieni o nietrzeźwym mężczyźnie, który samochodem osobowym marki Kia wjechała tyłem na prywatną posesję uszkadzając bramę wjazdową, ogrodzenie, schody wejściowe do budynku i elewację.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali na miejscu rozbity samochód stojący na schodach do posesji i kierowcę, któremu właściciele posesji nie pozwolili się oddalić. Policjanci ustalili, że 49-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego wyjeżdżał tyłem z parkingu w centrum Debrzna przejechał tyłem przez jedna z ulic i uderzył w zamkniętą bramę od posesji. Następnie z impetem uderzył w schody do domu niszcząc również część elewacji budynku. Właścicielka budynku nie pozwoliła kierowcy oddalić się z miejsca zdarzenia i powiadomiła Policję. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy i okazało się, że ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kierowca samochodu został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *