Strażnicy z Wejherowa biorą się za kontenery z ciuchami

Straż Miejska w Wejherowie wzywa do uprzątnięcia nielegalnie ustawionych kontenerów na odzież. Jeśli to nie pomoże, pojemniki zostaną zabrane. Trafia na złom.

W kilku rejonach miasta Wejherowa ustawione są anonimowe pojemniki na odzież używaną. Takie kontenery są ustawione m. in. na osiedlu Sucharskiego. Pojemniki te nie posiadają logo firmy ani numeru kontaktowego do właściciela . Oznaczone są jedynie numerem identyfikacyjnym.

Do pojemników tych nie przyznają się również organizacje prowadzące działalność charytatywną tj. Caritas Diecezji Gdańskiej czy Zarząd Okręgowy PCK. Anonimowe pojemniki ustawione są na nie należących do nich działkach m.in. terenach spółki ENERGA. Wcześniej takie same kontenery stały na terenach miejskich, ale zostały przez urząd miasta wywiezione. Podobny los może spotkać te ustawione na terenach należących do zakładu energetycznego.

Na razie, straż miejska do uprzątnięcia terenu zanieczyszczonego ciuchami wezwała właściciela terenu, bo tak stanowią przepisy. Ten natomiast zgodnie z przepisami kontener może usunąć. Należy też dodać , że przy tych anonimowych kontenerach tworzą się dzikie wysypiska śmieci. Są to również magazyny odzieży dla osób bezdomnych, którzy ubierają się w rzeczy znajdujące się w kontenerach, a stare porzucają obok nich.

(fot. SM Wejherowo)
(fot. SM Wejherowo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: