Zmiany w ruchu na Okopowej w Gdańsku. Będą korki

We wtorek, 3 sierpnia w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w okolicy budowanego przejścia dla pieszych przy Bramie Wyżynnej.

Od wtorku, 3 sierpnia przez okres około tygodnia jezdnia ulicy Wały Jagiellońskie w stronę Pruszcza Gdańskiego zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. Wyłączony z ruchu zostanie prawy skrajny pas jezdni, na ok. 100-metrowym odcinku od węzła Hucisko. Ponadto wydłużona zostanie zatoka autobusowa, tak aby peron w całości był dostępny. W ramach tego etapu organizacji przewidziano także zawężenie chodnika przy zatoce autobusowej.

Dodatkowo, w ramach inwestycji od czwartku, 5 sierpnia na stałe zamknięty zostanie lewoskręt i zawrotka znajdujący się na jezdni w kierunku Wrzeszcza na wysokości ulicy Wojciecha Bogusławskiego.

Planowane wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest pierwszym etapem zmian planowanych na tym obszarze w ramach zadania. O kolejnych zmianach informować będziemy z wyprzedzeniem. Kierowcy poruszający się po tym obszarze muszą liczyć się z utrudnieniami co najmniej do końca roku. Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o zachowanie ostrożności.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej oraz modernizacją nawierzchni fragmentu Wałów Jagiellońskich. Wykonawcą prac jest firma EUROVIA POLSKA S.A. Koszt inwestycji to ok. 5,8 mln złotych. Prace zakończą się z końcem grudnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: