Molo w Sopocie bije rekordy odwiedzin

Padł kolejny rekord sprzedaży biletów na molo. W miniony weekend sprzedano ich 29 732. W ciągu całego lipca liczba sprzedanych biletów wyniosła 207 396 sztuk, na molo w minionym miesiącu weszło 278 512 osób.

Straż Miejska w czasie weekendu wystawiła 87 mandatów karnych, na kwotę 9 450 zł. Odholowano 32 nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, w tym aż 30 hulajnóg. Sopockie WOPR w minionym tygodniu poszukiwało osób zaginionych, w tym dziecka zagubionego na palcu Zdrojowym. Ratownicy wielokrotnie udzielali pomocy osobom potrzebującym na lądzie i w wodzie.

Kasy molo sprzedały w weekend 30.07-1.08 br. 29 732 biletów wstępu na molo. W ciągu całego minionego miesiąca sprzedanych zostało 207 396 sztuk biletów, natomiast sopockie molo odwiedziło w lipcu 278 512 osób. Przychody za lipiec (brutto) wyniosły 2 030 890,55 zł.

Od piątku do niedzieli, sopocka Straż Miejska patrolowała miasto m.in. we wspólnych patrolach z pracownikami Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie. W ciągu trzech dni Straż Miejska wystawiła 87 mandatów karnych na kwotę 9 450 zł. Strażnicy założyli 66 blokad na koła nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, wydano 32 dyspozycje odholowania nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, w tym 30 hulajnóg. Wylegitymowano 108 osób, 28 pouczono. Skontrolowanych zostało 237 miejsc zagrożonych. Dyżurny SM przyjął 54 zgłoszenia.

W sezonie letnim ratownicy Sopockiego WOPR zapewniają obsługę dyżurujących ratowników przez całą dobę. W minionym tygodniu, od 26 lipca do 1 sierpnia, ratownicy kilka razy interweniowali wobec osób będących pod wpływem alkoholu. We wtorek, przy wejściu na plażę nr 23, grupa osób pod wpływem alkoholu lub innych substancji weszła do wody. Po dotarciu ratowników wodnych osoby te wyszły na plażę. Kolejny przypadek miał miejsce w niedzielę. Ratownicy pomagali osobie będącej pod wpływem alkoholu, której nie można było dobudzić. WOPR-owcy poszukiwali też mężczyzny, który zaginął w wodzie. Został odnaleziony, nie wymagał pomocy medycznej. Ratownicy pomogli także mężczyźnie, który przez problem z kręgosłupem nie mógł wstać. Wzięli również udział w akcji poszukiwawczej 10-letniego dziecka, które zaginęło się na placu Zdrojowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: