Zmiany w ruchu na węźle Gdynia Wielki Kack

Szykuje się kolejna niespodzianka na Obwodnicy Trójmiasta dla kierowców. Warto zapoznać się ze zmianami.

W związku z kolejnym etapem prac przy budowie drogi ekspresowej S6 na węźle Gdynia Wielki Kack w dniu 09.08.2021 r. (poniedziałek) ok. godz. 06:00 nastąpi zmiana w organizacji ruchu – przełożenie ruchu z jezdni głównych Obwodnicy Trójmiasta na jezdnie równoległe. Do dyspozycji kierowców w dalszym ciągu będą po dwa pasy ruchu na Obwodnicy Trójmiasta! Przypominamy, że obecny na węźle w dwóch miejscach znak nakazu jazdy po prawej lub lewej stronie znaku (C-11) informuje, że oba pasy Obw. Trójmiasta mimo pewnego oddalenia prowadzą w tym samym kierunku.

Na węźle będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Dla większej czytelności na węźle będą nie tylko znaki pionowe, ale także poziome z piktogramami i numerami dróg. Apelujemy do kierowców o dostosowanie jazdy do ograniczeń prędkości i warunków ruchu.

Inne ważne zmiany:

– kierowcy jadący od strony Gdańska kierujący się do centrum Gdyni będą zjeżdżali na pas wyłączenia – nietypowo – z lewego pasa ruchu;
– na jezdni głównej w kierunku Gdyni Chyloni pojazdy z Chwaszczyna włączą się ze strony lewej;
– na ul. Chwaszczyńskiej od strony Chwaszczyna zostanie zlokalizowane tymczasowe rondo, równocześnie zostanie zlikwidowana sygnalizacja świetlna przy Obwodnicy Trójmiasta; przejazd z Chyloni do centrum/Karwin będzie możliwy poprzez to rondo. Kierowcy jadący z Chyloni w kierunku Chwaszczyna będą mogli ominąć rondo specjalnym bypassem;
– jadący z Chyloni w kierunku Dąbrowy i Wiczlina zjadą z Obw. Trójmiasta na węźle Nowowiczlińska.

Konsekwencją tej zmiany będzie możliwość rozbiórki wiaduktów nad ul. Chwaszczyńską i budowa nowych szerszych obiektów, które pomieszczą po trzy pasy ruchu w każdym kierunku z pasami awaryjnymi. Nastąpi to jeszcze w sierpniu br.

Budowa drogi ekspresowej S6 jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *