Areszt dla sprawcy wypadku pod Malborkiem. Zginęły wtedy dwie osoby

Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 31-latka. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć dwóch pasażerów. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku drogowego doszło w sobotę 24 lipca br. na drodze publicznej nr 2900G niedaleko miejscowości Gronajny (gm. Sztum). Kierujący samochodem osobowym marki Peugeot na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Autem podróżowało trzech mężczyzn. Śmierć na miejscu poniosło dwóch pasażerów, 31-letni mężczyzna, mieszkaniec Sztumu oraz 51-letni mężczyzna, mieszkaniec gm. Sztum. Kierujący 31-latek, mieszkaniec gm. Sztum z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak się później okazało kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 3,5 promila w jego organizmie. We wtorek Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, znajdując się jednocześnie w stanie nietrzeźwości podejrzanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. KWP Gdańsk)
(fot. KWP Gdańsk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: