Funkcjonariusze gdańskiej drogówki przeprowadzili działania „MOTOCYKLE”

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości oraz wykonywania niebezpiecznych manewrów zwłaszcza przez kierujących motocyklami. Podczas działań skontrolowano 343 pojazdy. Funkcjonariusze ujawnili 68 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. 7 kierowców straciło uprawnienia na 3 miesiące.

Nadmierna prędkość, przysłonięte tablice rejestracyjne, brak prawa jazdy-to najczęstsze wykroczenia, które popełniają motocykliści. Dlatego też w miniony weekend, wszystkie patrole gdańskiej drogówki wzięły udział w działaniach ukierunkowanych na kontrole jednośladów.

Akcja „MOTOCYKLE” to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów zwłaszcza przez kierujących motocyklami, eliminowanie z ruchu drogowego kierujących bez wymaganych uprawnień, a także eliminowanie z ruchu motocykli i innych pojazdów niesprawnych technicznie.

Tylko w miniony weekend funkcjonariusze skontrolowali 343 pojazdy. Podczas tych czynności ujawnili 68 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. W 7 przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ujawniono 1 naruszenie związane z kierowaniem motocyklem bez uprawnień, 4 przypadki kierowania pod wpływem alkoholu, zatrzymano 28 dowodów rejestracyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *