Nowa droga rowerowa w Gdyni Orłowie

W Orłowie, wzdłuż Drogi Gdyńskiej, powstaje nowa infrastruktura rowerowa. Amatorzy jednośladów wkrótce zyskają cenny przejazd od ulicy Wielkopolskiej w kierunku ulicy Sieradzkiej. Drogowcy rozpoczęli pierwszy etap robót w terenie.

W tym tygodniu firma MTM S.A. rozpoczęła prace związane z budową odcinka drogi rowerowej wzdłuż istniejącego chodnika. Powstaje ona w sąsiedztwie ekranów akustycznych, które odgradzają zabudowę jednorodzinną tej części Orłowa od ruchliwej Drogi Gdyńskiej.

– Obecnie w tym rejonie można poruszać się wąskim chodnikiem ułożonym wzdłuż ekranów, ale zadbamy o wygodne połączenie także dla rowerzystów. Będzie to cenne dowiązanie do istniejącego układu komunikacyjnego w głąb dzielnicy Orłowo. Będzie to również pierwszy etap większej inwestycji, w ramach której planujemy budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Wielkopolskiej do ul. Łowickiej – zapowiada Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W efekcie prac powstanie odcinek drogi rowerowej o długości 90 metrów i szerokości 2 metrów. Nawierzchnia nowego ciągu rowerowego będzie wykonana z masy bitumicznej. Standardowo drogowcy rozpoczęli prace od wykopów, a w następnej kolejności planowane jest układanie warstw nawierzchni. Ostatnim elementem będzie oznakowanie pionowe i poziome, które zostanie wykonane zgodnie z zatwierdzoną organizacją  ruchu.

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach gdyńscy rowerzyści zyskali kilka nowych fragmentów dróg/ przejazdów rowerowych, m.in. odcinek wzdłuż ul. 10 Lutego.

– Warto też przypomnieć, że w okolicach tunelu Wzgórze SKM wykonano tzw. sierżanty rowerowe. Wyznaczają one przejazd od ul. Świętojańskiej, od wejścia na wysokości U7 do wyjścia z tunelu przy ul. Kieleckiej. Dzięki nim można przejechać rowerem niemalże przez całą długość tunelu – mówi Jakub Furkal, oficer rowerowy miasta Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: