W weekend Enea Ironman Gdynia. Będą utrudnienia w ruchu

Ponad 700 triathlonistów z 33 krajów wystartuje w Enea Ironman Gdynia. Zawodnicy, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie, będą mieć 16 godzin na pokonanie tego morderczego dystansu. W czwartek odbyła się oficjalna konferencja prasowa zapowiadająca zawody.

To będzie już 9. edycja zawodów triathlonowych w Gdyni, a 7. pod szyldem Ironmana. Oprócz bardzo dobrze znanej rywalizacji w ramach Enea Ironman 70.3 Gdynia po raz pierwszy w historii zmagania odbędą się również na pełnym dystansie Ironmana.

Enea Ironman Gdynia to 3,8 km pływania w Morzu Bałtyckim, następnie 180 km jazdy rowerem po malowniczej i pagórkowatej trasie na Kaszubach, a na koniec maraton, czyli bieg ulicami Gdyni – 42,2 km. Meta, tradycyjnie już w przypadku zawodów triathlonowych w Gdyni,  będzie na plaży Śródmieście. Na specjalnie przygotowanym dobiegu i trybunach kibice będą więc mogli oklaskiwać śmiałków do późnego wieczora. A zawodnicy po przekroczeniu mety usłyszą charakterystyczny okrzyk spikera: „You are an Ironman!”.

–​ Gdynia kocha triathlon i kocha spełniać marzenia – zaznacza Michał Drelich, dyrektor zawodów Enea Ironman Gdynia. – Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i dumni, że pierwszy raz w historii triathlonu w Polsce zawodnicy będą mogli się ścigać na pełnym dystansie Ironmana. Bardzo dziękuję wszystkim osobom i partnerom, którzy są zaangażowani w przygotowanie tego wydarzenia – dodaje.

​Organizatorzy nie zapomnieli również o atrakcjach dla kibiców. Już od piątku na plaży Śródmieście będzie działać rodzinna strefa Enei, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie skimboard, gry eko, eksperymenty, trenażery ruchu oraz wiele innych niespodzianek.

Chętni będą mogli również wziąć udział w akcji „Twoje waty, Twoje pomoc”. Dzięki ćwiczeniom na ergometrze wioślarskim lub rowerze stacjonarnym każdy będzie mógł pomóc w zbieraniu kilowatogodzin, które następnie zostaną przeliczone na pieniądze.  Środki zostną przekazane instytucjom charytatywnym.

Utrudnienia w ruchu

Aktualizacja dotycząca dnia 8.08

 • w godz. 8:00-22:30 pomiędzy ul. Górskiego (parkingi pomiędzy Gdynia Arena a CH Riviera i pod CH Riviera) a ul. Władysława IV będzie kursować  dodatkowa linia autobusowa 909 (kursy przewidziane co 15 minut).
 • w godzinach 5:30-23:30 zostanie zamknięty wjazd na ul.Wybickiego
 • w godz. 5:30- 23:30 na pl. Grunwaldzkim będzie można poruszać się w dwóch kierunkach.

Komunikat z dnia 30.07

W dniach 07-08.08.2021r. na drogach Gdyni oraz powiatów wejherowskiego i kartuskiego odbędzie się Enea IRONMAN Gdynia 2021. W związku z imprezą nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

03-09.08 Molo Południowe

 • od godz. 6:00 dnia 08 do godz. 22:00 dnia 09.08 al. Jana Pawła II zostanie zamknięta na wysokości wjazdu do Marina Gdynia,
 • od godz. 6:00 dnia 06.08 do godz. 23:30 dnia 08.08 al. Jana Pawła II będzie zamknięta już od skrzyżowania z ul. Waszyngtona,

Enea Ironman Gdynia Sprint

07.08 (sobota)

Trasa kolarska

 • od godz. 7:00 do godz. 12:00 ulicami: Skwer Kościuszki, Świętojańska (od 10 Lutego do pl. Kaszubskiego), pl. Kaszubski (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Wójta Radtkego do ul. Starowiejskiej), Wendy (od Portowej do Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej), Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (z możliwością przejazdu jedynym pasem ruchu od budynku Janka Wiśniewskiego 20 – wyjazd z terenu portu do Estakady Kwiatkowskiego), Jana z Kolna (na całej długości z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Władysława IV do 3 Maja)

Trasa biegowa

 • od godz. 7:00 do godz. 12:00 ulicami: Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta, a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do Piłsudskiego), Piłsudskiego, droga rowerowa wzdłuż Bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego.

Trasy kolarska i biegowa będą prowadzone również wcześniej wyłączoną z ruchu al. Jana Pawła II

Szczegółowe informacje 07.08.2021

Śródmieście

 • w godzinach 7:00-12:00 wjazd i wyjazd z rejonu ulic Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, św. Wojciecha, św. Piotra, Hryniewieckiego warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Portowa, Wendy
  i św. Piotra.
 • w godzinach 7:00-12:00 na pl Kaszubskim możliwy będzie przejazd jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. Starowiejskiej i Starowiejską po obróconym kierunku ruchu do ul. Abrahama
 • w godzinach 7:00- 12:00 wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV możliwy będzie jedynie od strony
  Abrahama
 • w godzinach 7:00-12:00 ul. Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja (jeden pas ruchu).
 • w godzinach 7:00-12:00 na odcinku ul. Żeromskiego pomiędzy Skwerem Kościuszki
  a ul. Pułaskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.
 • w godzinach 7:00-12:00 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd z ulic Zygmuntowskiej, Wybickiego oraz pl. Grunwaldzki.
 • w godzinach 7:00-12:00 na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do skrzyżowania z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Kamienna Góra

 • w godzinach 7:00-12:00 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry będzie możliwy wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie
  do trasy zawodów przez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Piłsudskiego oraz poprzez skrzyżowania ul. Świętojańskiej z ul. Żwirki i Wigury oraz z ul. Żołnierzy I Armii WP
 • w godzinach 7:00-12:00 na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego oraz na odcinku ul. Żołnierzy I Armii WP pomiędzy ulicami Bema i Słowackiego będzie można przejechać w obu kierunkach.

Obłuże, Pogórze, Oksywie

 • w godzinach 7:00-12:00 dojazd do Centrum wyłącznie ul. Morską.

Port

 • w godzinach 7:00-12:00 będzie możliwy tylko wyjazd z rejon Portu wyłącznie na ul. Janka Wiśniewskiego (na wysokości stacji paliw Shell przy budynku Janka Wiśniewskiego nr 20) w kierunku Estakady Kwiatkowskiego.

Enea Ironman 70.3 Gdynia i Enea Ironman Gdynia

08.08 (niedziela)

Trasa kolarska

 • od godz. 5:30 do godz. 10:30 ulicami: Skwer Kościuszki, 10 Lutego (od Skweru Kościuszki do Władysława IV z możliwością przejazdu jednym pasem ruchu od Świętojańskiej w kierunku Władysława IV), Władysława IV (pomiędzy 10 Lutego a al. Zwycięstwa), al. Zwycięstwa (pomiędzy Władysława IV a Stryjską), Stryjska (od al. Zwycięstwa do Małokackiej z możliwością przejazdu jednym pasem ruchu do al. Zwycięstwa), Małokacka (z możliwością przejazdu pomiędzy ulicami Stryjską i Wielkokacką), Chwarznieńska (z możlwioscią przejazdu jednym pasem ruchu od Chwarzna do Witomina), Wiczlińska (od Chwarznieńskiej do Marszewskiej), Marszewska (od Wiczlińskiej do Koleczkowa)
 • od godz. 7:00 do godz. 17:30 ulicami: Marszewska (cała), Jałowcowa, Jaskółcza (z możliwością przejazdu jednym pasem w kierunku Morskiej), Kartuska (z możliwością przejazdu jednym pasem w kierunku Morskiej), Morska (zamknięty jeden pas ruchu od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego), Estakada Kwiatkowskiego (jeden pas ruchu pomiędzy węzłami z ulicami Janka Wiśniewskiego i Morską; zamknięty wjazd z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta, zamknięty zjazd z kierunku Obłuża na ulice Hutniczą i Morską), Janka Wiśniewskiego (jeden pas ruchu w kierunku Estakady Kwiatkowskiego), Polska, Chrzanowskiego (od Polskiej do Wendy), Wendy (od Chrzanowskiego do Portowej), Portowa, pl. Kaszubski ze Świętojańską (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Wendy do 10 Lutego).

Na terenie powiatu wejherowskiego i kartuskiego zostaną zamknięte drogi wojewódzkie i powiatowe pomiędzy miejscowościami Koleczkowo, Bojano, Karczemki, Kielno, Kłosówko, Szemud, Czarna Dąbrówka, Przetoczno, Spieszno, Nowy Dwór Wejherowski, Bieszkowice, Koleczkowo oraz dodatkowo Pomieczyno, Łebno, Częstkowo, Sychowo, Ustarbowo.

Trasa biegowa

 • od godz. 5:30 do godz. 23:30 ulicami: 10 Lutego (od Skweru Kościuszki do Władysława IV z możliwością przejazdu jednym pasem ruchu od Świętojańskiej w kierunku Władysława IV), Władysława IV (od 10 Lutego do al. Zwycięstwa), al. Zwycięstwa (od Władysława IV do Stryjskiej) z nawrotem na skrzyżowaniu ze Stryjską i powrotem al. Zwycięstwa i Władysława IV, Armii Krajowej (od Władysława IV do Świętojańskiej), Świętojańska (od Armii Krajowej do al. Piłsudskiego), al. Piłsudskiego (od Świętojańskiej do Bulwaru Nadmorskiego), Bulwar Nadmorski, Aleja Topolowa z dojściem do Mariny Gdynia.

Trasy kolarska i biegowa będą prowadzone również wcześniej zamkniętą al. Jana Pawła II.

Szczegółowe informacje 08.08

Tranzyt

 • przejazd przez Gdynię na relacji Sopot – Rumia wyłącznie al. Zwycięstwa
  do ul. Wielkopolskiej i dalej ulicami Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską, Morską.
 • ulica Morska w kierunku Sopotu na odcinku od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego będzie zawężona do jednego pasa ruchu.
 • wjazd na Trasę Kwiatkowskiego z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięty.
 • nie będzie można zjechać na ulice Hutniczą i Morską z Estakady Kwiatkowskiego
  na kierunku od Obłuża.
 • w godz. 5:30-10:30 nie będzie można zjechać z Obwodnicy Trójmiasta na Węźle Chwarzno.

Śródmieście

 • w godzinach 5:30-23:30 wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV możliwy będzie jedynie od strony ul. Świętojańskiej (pl. Kaszubskiego).
 • w godzinach 5:30-23:30 zostanie zamknięty wyjazd z ulic: Wybickiego, pl. Grunwaldzki.
 • w godzinach 5:30-23:30 wyjazd z rejonu ul. Abrahama (odcinek od ul. Armii Krajowej
  do końca) będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów w kierunku Kamiennej Góry przez ul. Żwirki i Wigury
 • po godz. 10:30 będzie można przejechać poprzecznie do trasy zawodów wzdłuż ul. Władysława IV na skrzyżowaniu z ul. 10 Lutego w kierunku ul. Jana z Kolna (wyjazd z rejonu odcinka ul. Abrahama pomiędzy 10 Lutego a Armii Krajowej)
 • w godzinach 5:30-15:00 nie będzie można wjechać w rejon odcinka ul. 3 Maja pomiędzy ulicami 10 Lutego i Obrońców Wybrzeża (będzie możliwy wyjazd z tego rejonu na ul. Władysława IV w kierunku al. Piłsudskiego)
 • po godz. 15:00 będzie można przejechać jednym pasem ruchu ul. Władysława IV pomiędzy ul. 10 Lutego i al. Piłsudskiego

Kamienna Góra

 • w godzinach 5:30-23:30 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry możliwy będzie wyłącznie
  za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie do trasy zwodów przez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Piłsudskiego.
 • w godzinach 5:30-23:30 na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego oraz na odcinku ul. Żołnierzy I Armii WP pomiędzy ulicami Bema i Słowackiego będzie można przejechać w obu kierunkach.

Obłuże, Pogórze, Oksywie

 • w godzinach 7:00-17:30 dojazd do ulicy Hutniczej i Morskiej wyłącznie przez ul. Pucką.

Pustki Cisowskie i ul. Kartuska

 • w godzinach 7:00-17:30 wyjazd z terenu Pustek Cisowskich jednokierunkowymi ulicami
  Jaskółczą i Kartuską do ul. Morskiej.
 • w godzinach 7:00-17:30 dojazd do Pustek Cisowskich możliwy przez teren Tesco.
 • w godzinach 7:00-17:30 odcinek ul. Chabrowej w rejonie kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej zostanie odcięty.
 • w godzinach 7:00-17:30 ulice Jałowcowa i Marszewska zostaną zamknięte.

Demptowo oraz rejon ulic Rozewskiej i Swarzewskiej

 • w godzinach 7:00-17:30 wjazd i wyjazd z Demptowa oraz z rejonu ulic Rozewskiej
  i Swarzewskiej możliwy jedynie warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Morskiej i Swarzewskiej.

rejon ulic Mławskiej, Działdowskiej i Modlińskiej

 • w godzinach 7:00-17:30 wjazd i wyjazd z tego rejonu możliwy będzie
  przez ul. Leszczynki (przejazd pod Trasą Kwiatkowskiego).
 • w godzinach 7:00-17:30 na ul. Mławskiej będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Chwarzno i Wiczlino

 • w godzinach 5:30-10:30 z rejonu położonego na północ od ul. Wiczlińskiej (Dębowa Góra – okolice ulic Fregatowej, Żaglowej, Rummla), z Sokółki (okolice ulic Gierdziejewskiego i Dulina), z Nowego Chwarzna (rejon ulic Amona i Apollina) oraz ze Starego Chwarzna (rejon ul. Okrężnej) możliwy jedynie wyjazd jednokierunkową Chwarznieńską (odcinek od ronda przy ul. Gierdziejewskiego) do Witomina i dalej
  przez ul. Rolniczą do Centrum (zamknięty będzie wjazd na Obwodnicę Trójmiasta).
 • w godzinach 5:30-10:30 z obszaru położonego w rejonie ulic Staniszewskiego, Bryla i Zaruskiego (Osiedle Patio Róży) możliwy wjazd i wyjazd jednym pasem ruchu ul. Chwarznieńskiej pomiędzy ulicami Zaruskiego i Wiczlińską (ruch wahadłowy)
 • w godzinach 5:30-10:30 wjazd i wyjazd z rejonu położonego na południe od ul. Wiczlińskiej (okolice ulic Kormorana, Czapli, Jana Kazimierza, Pelczara) możliwy jedynie przez ulice Suchą, Tęczową i Wyszyńskiego. Drogi i posesje niepołączone z tymi ulicami zostaną odcięte.

Witomino

 • w godzinach 5:30-10:30 ul. Chwarznieńska od Chwarzna do ul. Widnej będzie jednokierunkowa z ruchem prowadzonym w kierunku ul. Rolniczej.
 • w godzinach 5:30-10:30 dojazd do ulic Uczniowskiej, Nauczycielskiej i Pogodnej będzie możliwy tylko przez ul. Widną.
 • w godzinach 5:30-10:30 wyjazd z ul. Konwaliowej na ul. Małokacką zostanie zamknięty.
 • w godzinach 5:30-10:30 wjazd i wyjazd możliwy będzie wahadłowo przez ul. Małokacką, do ul. Halickiej i dalej przez Mały Kack lub ul. Stryjską do al. Zwycięstwa.

Redłowo i Wzgórze św. Maksymiliana

 • w godzinach 5:30-23:30 dojazd w kierunku Sopotu i Centrum będzie możliwy jedynie przez ul. Legionów.
 • w godzinach 5:30-10:30 wyjazd z osiedla położonego przy al. Zwycięstwa na terenie byłych ogrodów działkowych będzie zamknięty, a po godz. 10:30 możliwy jedynie w kierunku Sopotu.
 • cały czas umożliwiony będzie wyjazd z ul. Krośnieńskiej.

Port i Stocznia

 • w godzinach 7:00- 17:30 dojazd do Portu i Stoczni wyłącznie z kierunku Estakady Kwiatkowskiego ul. Janka Wiśniewskiego do stacji paliw Shell i z tego miejsca poprzecznie do trasy zawodów będzie można wjechać na teren portu.

Informacje o zawodach dostępne są na stronie www.ironmangdynia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *