Z tunelu pod Martwą Wisłą na salę porodową

W czwartek policjanci z gdańskiej drogówki po raz kolejny ułatwili dojazd do szpitala rodzącej kobiecie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Okazało się, że kierująca samochodem wiozła kuzynkę do szpitala, ponieważ ta była w ostatniej fazie porodu. Funkcjonariusze na sygnałach zapewnili rodzącej kobiecie bezpieczny transport do szpitala.

Wczoraj tuż po godz. 20 w tunelu im. Ks. Abp. Tadeusza Gocłowskiego patrol gdańskiej drogówki zatrzymał do kontroli volkswagena, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze szybko ustalili, że w samochodzie znajduje się rodząca kobieta, która potrzebuje pilnej pomocy medycznej, ponieważ jest w ostatniej fazie porodu. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o asyście podczas przejazdu kobiet do placówki medycznej. Mundurowi powiadomili o interwencji oficera dyżurnego komendy miejskiej i jadąc z włączonymi sygnałami, zapewnili kobietom bezpieczne oraz szybkie dotarcie do szpitala. Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji rodząca natychmiast trafiła pod opiekę specjalistów.

Wobec kierującej volkswagenem nie zostały wyciągnięte konsekwencje, ponieważ przepisy tego typu sytuację określają stanem wyższej konieczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *