46-latek z Sopotu znęcał się nad swoją matką

Policjanci z Sopotu zatrzymali 46-letniego mieszkańca Sopotu, który znęcał się nad swoją matką. Prokurator przedstawił już sprawcy zarzut znęcania się nad matką, a także zastosował wobec niego dozór policyjny z obowiązkiem codziennego stawiennictwa w sopockiej komendzie, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz nakaz opuszczenia zajmowanego wspólnie mieszkania.

4 sierpnia sopoccy policjanci zatrzymali 46-letniego sopocianina podejrzanego o znęcanie się nad matką. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że sprawca od dłuższego czasu znęcał się nad matką fizycznie i psychicznie, popychał i bił ją, wyzywał, wszczynał awantury, a także kierował wobec niej groźby pozbawienia życia.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy policjanci przekazali do prokuratury i wczoraj doprowadzili też tam zatrzymanego 46-latka. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut znęcania się nad matką i przesłuchał go. Następnie zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego z obowiązkiem codziennego stawiennictwa w sopockiej komendzie, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz powstrzymywania się od spożywania alkoholu. Ponadto nakazał podejrzanemu opuszczenie zajmowanego wspólnie z matką mieszkania.

Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec innych osób. Widząc przemoc poinformuj o tym Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. Za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: