Święto Lwa w gdańskim ogrodzie zoologicznym

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lwa we wtorek, 10 sierpnia, gdański Ogród Zoologiczny zaprasza na grę terenową oraz pokaz karmienia lwów. Będzie to okazja by poznać bliżej majestatycznego króla zwierząt.

Lew jest niekwestionowanym królem zwierząt, prawdziwym olbrzymem wśród kotów (większy od niego jest tylko tygrys). Lew to również duma i symbol Gdańska, którego wizerunek obecny jest w herbie miasta od prawie 550 lat.

Lwy to jedyne koty, które łączą się w duże stada złożone ze spokrewnionych samic i młodych oraz dwóch, trzech dojrzałych, obcych samców. Życie w grupie przynosi lwom korzyści, ale wcale nie wynikają one ze wspólnego polowania czy odchowu młodych. Najważniejszą korzyścią jest obrona! Ale czy największym wrogiem lwa jest drugi lew?

10 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lwa. Ten dzień ma zwrócić uwagę na fakt, jak wiele możemy stracić dopuszczając do wyginięcia tych wspaniałych zwierząt.

Idź w teren z lwami!

Biorąc udział w grze terenowej, dowiemy się czym wyróżniają się lwy na tle innych wielkich kotów, gdzie żyją, na co polują oraz czy „król dżungli” rodzi się z bujną grzywą?

Gra w formie quizu online opublikowana zostanie w poniedziałek (09.08) po godzinie 19.00 na stronie internetowej ZOO oraz na profilu Facebookowym ZOO Gdansk. Chętni mogą wziąć udział w grze na własnych urządzeniach (smartfonach, tabletach, itp.). Podpowiedzi do rozwiązania quizu będzie można znaleźć na specjalnych tabliczkach, które umieszczone zostaną w pobliżu wybiegów zwierząt w najbliższy wtorek. Do dyspozycji gości będzie również mapka zoo z zaznaczonymi punktami, które wskażą gdzie szukać podpowiedzi. Mapkę można pobrać lub wydrukować samodzielnie. Ułatwi ona przebieg gry.

Gra terenowa trwa przez cały dzień, tj. worek, 10 sierpnia w godzinach otwarcia zoo (wejście 9.00-18.00, zwiedzanie do godziny 19.00).

Jak jedzą lwy?

We wtorek, o godzinie 10.00 będzie można podejrzeć lwy (w pawilonie) w trakcie posiłku oraz zaobserwować je podczas zabawy przy pierwszym punkcie widokowym (przy wyjściu z pawilonu). To dobra okazja, by bliżej spotkać się z jednym z największych kotów świata.

Stadem lwów w ZOO Gdańsk opiekuje się Forum Gdańsk.

Wstęp do ZOO

Koszt biletu normalnego wynosi 35 zł, ulgowego 30 zł, rodzinnego 110 zł. Raz w roku posiadacze Karty Mieszkańca zwiedzają ZOO bezpłatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: